Home / Portal wiedzy

Baza wiedzy

Wybierz gatunek zwierząt i wyszukaj interesujący Cię artykuł

28 wyniki

01-04-2019 - Gospodarstwa mleczne z powodu stresu cieplnego w czasie upałów tracą nawet do 30% produkcji mleka. Łatwo policzyć jakie straty finansowe się z tym wiążą. Utrzymujące się od kilku dni wysokie temperatury, sięgające nawet 35⁰C, są dla krów mlecznych bardzo dużym obciążeniem, z którym...

22-10-2018 - Ochrona cieląt jest bardzo ważnym elementem odchowu młodzieży hodowlanej, wpływającym na późniejsze wyniki produkcyjne. Błędy popełnione w tym czasie skutkują mniejszą produkcyjnością i wydajnością w przyszłości, dlatego warto zadbać o młode zwierzęta i odchować zdrowe cielęta z...

08-10-2018 - Powiększenie stada, chęć unowocześnienia stosowanych rozwiązań, polepszenie warunków życia utrzymywanych zwierząt - to tylko kilka z powodów, które kierują hodowców ku inwestycjom w wyspecjalizowany sektor bydła mlecznego. Któreś są Ci znajome?

01-10-2018 - Podstawą optymalizacji składu paszy jest znajomość parametrów wszystkich składników użytych w mieszance. Im dokładniejsze mamy dane o parametrach składników, tym precyzyjniej możemy przygotować optymalny skład paszy, dostosowany do potrzeb zwierząt.

12-07-2017 - Regularna korekcja racic jest niezbędna, jeśli chcemy zachować dobrostan zwierząt i wydajność mleczną stada. Chore racice powodują ból. Krowy cierpią, mają trudności z poruszaniem się, przez co pobierają mniej paszy i nie manifestują rui.

28-06-2017 - Wykrywanie rui jest jednym z najbardziej istotnych elementów w hodowli mlecznic. Jak i kiedy jej najlepiej szukać?