Home / Rozwiązania żywieniowe / Żywienie bydła

Żywienie bydła

Zarówno prawidłowe żywienie bydła jak i zagwarantowanie zwierzętom odpowiednich warunków bytowych ma ogromny wpływ na efektywność produkcji. Począwszy od zapewnienia cielętom dobrego startu i dbania o jałówkę, poprzez odpowiednie prowadzenie krowy w fazie laktacji czy okresie okołowycieleniowym, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które mogą mieć wpływ na dobrostan.

Odpowiednio przygotowana obora, regularna korekcja racic i profilaktyka zdrowotna zwracają się w postaci wydajnej krowy. A zdrowa, długowieczna krowa pozwala maksymalnie wykorzystać jej potencjał produkcyjny.

Filozofia żywienia bydła, wypracowana w De Heus, oparta jest na ściśle określonych programach. Połączone ze sobą, tworzą kompleksowe rozwiązanie dla biznesu produkcji mleka w Polsce:

  • Kaliber – program efektywnego odchowu jałówek;
  • Prelacto Plus – program zarządzania krowami
    w okresie okołowycieleniowym;
  • LaboExpert – profesjonalna analiza i maksymalne wykorzystanie potencjału kiszonek;
  • Margin Monitor Milk – program służący do obliczania zysków z produkcji mleka.

krowy żywione programem Kaliber, Prelacto Plus, Labo Expert lub Margin Monitor Milk

Codziennie, w całej Polsce, ponad 30 doradców żywieniowych De Heus, pracuje wspólnie z hodowcami, udzielając porad w szerokim zakresie hodowli i żywienia bydła. Korzystają z szeregu narzędzi, m.in. z: 

  • Feed Expert – program  do bilansowania dawek pokarmowych paszy dla bydła - wspomaga żywienie bydła. Umożliwia on precyzyjnie określenie zapotrzebowania na składniki pokarmowe określonej produkcji mleka;
  • LaboExpert – służy do analizowania oceny wartości żywieniowej pasz objętościowych. Pozwala na przewidywanie efektów stosowania kiszonki oraz dobór odpowiednich komponentów do dawki;
  • OptiGrass – stanowi przewodnik w temacie zakładania, pielęgnacji i nawożenia użytków zielonych;
  • OptiMaize daje wskazówki dla uprawy i właściwego terminu koszenia kukurydzy na kiszonkę.

Wiadomości branżowe

Wysokiej jakości surowce to podstawa naszej produkcji, dlatego też serdecznie zapraszamy do...

Serdecznie zapraszamy Państwa na nasze stoisko firmowe podczas targów rolniczych!

Knowledgebase articles