Zarządzanie kiszonkami

Lepsza kiszonka to lepsze wyniki

Najważniejszy jest balans

Jako hodowcę bydła mlecznego z pewnością interesuje Cię ekonomiczna strona produkcji mleka. Dobrze zbilansowana dawka jest w tym zakresie jednym z kluczowych czynników. Podstawę żywienia krów mlecznych stanowią pasze objętościowe, w tym kiszonki z kukurydzy, traw i lucerny. Dobra pasza objętościowa, odpowiednio zbilansowana i uzupełniona paszą treściwą to ważny element wysokich wyników produkcyjnych. Zarządzanie kiszonkami pomaga osiągnąć właściwe parametry odżywcze dawki i pozytywnie wpływa na ekonomikę produkcji.

Wydajność i ekonomia idą w parze

Jakość zarządzania paszami objętościowymi ma ogromny wpływ na efektywność dawki. Efektem są rosnące wyniki produkcyjne przy niższym koszcie uzyskania litra mleka.

Więcej rodzajów produktów

W pełni wykorzystaj walory swojej paszy objętościowej

Jakość kiszonek jest bardzo zróżnicowana regionalnie. Efekty żywieniowe i osiągana wydajność różni się w każdym gospodarstwie i zależy od lokalnych warunków. Zarządzanie glebą, warunki pogodowe i czas zbiorów to kluczowe elementy w zarządzaniu paszą objętościową. Istnieje zatem wiele możliwości doskonalenia jakości kiszonek!

Wsparcie w zarządzaniu paszą objętościową w gospodarstwie

Zarządzanie paszami objętościowymi to z pewnością ważny czynnik określający efektywność dawki dla bydła mlecznego. Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał kiszonek, nasi specjaliści ds. żywienia bydła pomogą Ci w produkcji paszy objętościowej, jej konserwacji i w zarządzaniu pryzmą lub silosami.

Niezależnie od tego, czy dysponujesz kiszonką z kukurydzy czy sianokiszonką, analiza pasz objętościowych i doradztwo w zakresie ich wykorzystania pomogą sformułować wydajną dawkę idealnie dopasowaną do potrzeb Twojego stada. Mamy odpowiednią wiedzę i autorskie narzędzia, by wesprzeć Cię w tym procesie.  


Hodowcy dzielą się swoimi sukcesami

Dowiedz się, jak dzięki naszej wiedzy w zakresie żywienia wspieramy rolników na całym świecie i zainspiruj się historiami ich sukcesu.