Nasza historia

Od 100 lat rozwijamy rolnictwo na całym świecie

Poznaj rodzinę De Heus

De Heus Animal Nutrition to rodzinna firma, prowadzona obecnie przez czwarte pokolenie rodziny De Heus. Bracia Koen i Co de Heus pełnią rolę dyrektorów generalnych i wspólnie prowadzą firmę.

„Każdego dnia pracujemy nad zapewnieniem lepszego dostępu do bezpiecznej i zdrowej żywności dla rosnącej liczby ludności na świecie. Robimy to, dostarczając naszym klientom produkty i usługi niezbędne do opieki nad zwierzętami i zarządzania zrównoważonym rozwojem ich firm."

Co i Koen de Heus

CEO


Jak to się wszystko zaczęło?

Historia działalności rodziny De Heus sięga 300 lat wstecz, do wiatraka ze słynnego obrazu Jacoba van Ruisdaela „Młyn w Wijk bij Duurstede”.


Założenie De Heus w 1911 roku

28 kwietnia 1911 r. w mieście Barneveld Hendrik Anthonie de Heus założył „Graan- en Meelhandel H.A. de Heus” [H.A. de Heus Handlarz zbożem i mąką]. Ten krok dał początek międzynarodowemu przedsiębiorstwu, które 100 lat później działa w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 8000 pracowników.

Przeprowadzka z Barneveld do Ede-Wageningen

Lata inwestycji i intensywnego rozwoju sprawiły, że w 1960 r. dotychczasowa fabryka okazała się zbyt mała na potrzeby rosnącego przedsiębiorstwa. Dzięki nowej fabryce, De Heus stała się jedną z najnowocześniejszych firm paszowych w Holandii i mogła kontynuować swój dynamiczny rozwój.

Nastanie nowego pokolenia rodziny De Heus to nowy rozdział w historii firmy. Po przejęciu firm Brokking w 1997 i Koudijs-Wouda w 1998, De Heus stał się drugim co do wielkości prywatnym graczem na rynku pasz dla zwierząt w Holandii. W tym czasie nabył również fabrykę w Polsce, rozpoczynając swoją ekspansję międzynarodową.

Od lokalnej firmy do globalnego partnera

W 2002 roku firma dokonała kilku udanych przejęć w Polsce, a w kolejnych latach w Egipcie, Czechach, RPA, Wietnamie, Etiopii i Rosji.

W 2011 roku firma obchodziła 100-lecie istnienia. W ciągu wieku firma rozwinęła się z małej, lokalnej firmy w holenderskim mieście Barneveld do jednej z największych firm rodzinnych w Holandii. W dniu 17 czerwca 2011 r. Firmie przyznano oznaczenie „Royal”, dzięki czemu De Heus może używać nazwy Royal De Heus i umieszczać Królewską Koronę w swoim logo.

W latach 2012-2020 firma rozpoczęła również działalność w Brazylii, Serbii, Hiszpanii, Portugalii, Birmie, Indonezji, Ukrainie i Ghanie.

Nowy rozdział w naszej historii

Na początku 2021 r., po uzyskaniu wszelkich zgód administracyjnych został sfinalizowany zakup całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz S.A. przez De Heus. Połączenie De Heus i Golpasz to fuzja doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Umożliwi jeszcze lepszą realizację oczekiwań polskich hodowców i sprawi, że nasz wkład w produkcję zrównoważonej żywności oraz rozwój polskiego rolnictwa będzie jeszcze bardziej widoczny. Ten rozdział będziemy pisać wspólnie!

 

De Heus Animal Nutrition

Razem zmierzamy ku przyszłości


To więcej niż tylko liczba

Przekroczenie poziomu 10 000 000 ton rocznej produkcji pasz w 2022 r. to więcej niż tylko liczba. Sprawdź, w jaki sposób nasza lokalna działalność wywiera globalny wpływ!

Hodowcy dzielą się swoimi sukcesami

Dowiedz się, jak dzięki naszej wiedzy w zakresie żywienia wspieramy rolników na całym świecie i zainspiruj się historiami ich sukcesu.