Króliki

Hodowla królików wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania oraz zapewnienia właściwego systemu żywienia. De Heus, z myślą o hodowcach królików, stworzył linię profesjonalnych pasz dla królików mięsnych i hodowlanych.

To nasz wkład w zrównoważony rozwój hodowli

Przemysław Orłowski

specjalista ds.dystrybucji

Żywienie na każdym etapie chowu

Pasze De Heus dla królików występują w czterech odmianach, dostosowanych do zapotrzebowania na składniki pokarmowe zmieniającego się na kolejnych etapach chowu.

Charakteryzują się optymalną strukturą granulatu, wpływającą na łatwość karmienia oraz dobre pobieranie przez zwierzęta. Są też przede wszystkim w pełni zbilansowane, dzięki czemu zalecane jest ich stosowanie jako wyłącznej paszy w codziennym żywieniu królików. Średnie zużycie paszy przy żywieniu bazującym wyłącznie na granulacie to ok. 2,8-2,9 kg na 1 kg przyrostu.

Kompleksowa opieka nad stadem

Należy pamiętać, że króliki to bardzo wrażliwe i wymagające pod kątem zootechnicznym zwierzęta. Warto zadbać o ich warunki bytowe, zapewniając odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią ściółki i wahaniami temperatur w królikarni.

  • Właściwe i równomierne przyrosty
  • Zachowanie odpowiedniej kondycji
  • Wsparcie mleczności i płodności


WIEDZA

Pomożemy Ci z każdym wyzwaniem

Planujesz modernizację lub nową inwestycję?

Bądźmy w kontakcie!


Zapewnij sobie spokój dzięki serwisowi środowiskowemu!

Chcesz mieć pewność, że Twoja ferma spełnia wszystkie normy środowiskowe i nie grożą Ci żadne kary finansowe? Tak jak setki innych hodowców zaufaj specjalistom z Agra-Matic!

O serwisie Masz pytania? Napisz do nas!