Wytwórnia premiksów De Heus – jedyna taka fabryka

14 lipca 2020
-
3 minuty

De Heus dysponuje najnowocześniejszą w Europie wytwórnią premiksów, korzystającą z zaawansowanych technologii, innowacyjnych rozwiązań i precyzyjnych urządzeń. To tu produkowane są m.in. mieszanki mineralno-witaminowe Bestermine.

Fabryka premiksów w Łęczycy została zaprojektowana z myślą o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa produkcji, największej jakości dozowania i mieszania oraz redukcji zanieczyszczeń krzyżowych. Dostosowana jest do zmieniających się potrzeb hodowców i zwierząt oraz wymagań środowiskowych.

Proces produkcyjny realizowany jest przez zespół trzech mobilnych wag procesowych KSE oraz kompleks 124 zbiorników. Wagi odważają surowce masowe z silosów z apteczną dokładnością nawet do 100 gram, jednocześnie z 15 silosów!

W wytwórni premiksów De Heus znajdują się dwie linie produkcyjne wyposażone w dwa mieszalniki dostarczone przez firmę, która od ponad 100 lat wytwarza najlepszej jakości maszyny kierowane głównie do przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Linie te przeznaczone są dla produktów z kokcydiostatykami, niezbędnymi w hodowli drobiu (od startera do growera) oraz dla produktów dla bydła i trzody. Są w pełni niezależne i zapewniają najwyższą jakość i bezpieczeństwo produkcji premiksów.