Home / Pasze - linie produktowe / Pasza dla drobiu / Pasza dla kur niosek

Pasza dla kur niosek

Pasza dla niosek opracowana przez specjalistów De Heus, czyli koncepcja żywienia kur FIT kompleksowo zaspokaja potrzeby żywieniowe kur niosek towarowych. 

FIT Gold

Żywienie niosek konsumpcyjnych oparte jest na linii pasz sypkich FIT Gold. Są to pasze dla niosek dopasowane do odpowiednich okresów produkcyjnych tj.:

  • I okres nieśności od 17 do 35 tyg. życia
  • II okres nieśności od 36 do 50 tyg. życia
  • III okres nieśności dla kur powyżej 50 tyg. życia

Każda z tych pasz uwzględnia specyficzne wymagania żywieniowe, które zmieniają się wraz z wiekiem kury. To Pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych wyników nieśności przy zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej.

Ptaki karmione zgodnie z naszymi zaleceniami znoszą jaja nawet powyżej 100. tygodnia życia. 

Od samego początku żywienia kur nieśnych specjaliści De Heus przykładają dużą uwagę do zdrowia ptaków. Zrównoważone zbilansowanie pasz oraz odpowiednie dodatki zabezpieczają wątrobę ptaków, która jest kluczowym organem w przypadku kur nieśnych.

Niepodważalnym atutem pasz FIT Gold jest struktura tzn. wzajemny stosunek cząstek paszy. Szczególną uwagę firma przykłada do tzw. frakcji środkowej (<2 - >1 mm), której zawartość wynosi aż ok 65% oraz redukcji pyłu (<1 mm) mniej niż 20%. W przypadku pasz sypkich ma to pierwszorzędne znaczenie. Zapewnia równomierne żywienie całego stada oraz wpływa na spożycie paszy, która na pewno nie jest przejadana.

Pasza dla kur niosek a cena

Pasze z programu FIT Gold opiera się tylko i wyłącznie na sprawdzonych i wysokiej jakości surowcach. Kontrola jakości w sposób wnikliwy bada komponenty pasz oraz weryfikuje poprawność procedur produkcyjnych. Atrakcyjna cena paszy dla kur oraz gwarancja bezpieczeństwa powoduje, iż pasze te są często wybieranymi produktami na rynku. 

Jeśli masz pytanie co do składu lub ceny paszy dla kur niosek zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami żywieniowymi - udzielą wszelkich informacji.