Ubezpieczenie przed skutkami wystąpienia salmonelli

17 lutego 2021
-
2 minuty

Hodowco, ubezpiecz się od skutków wystąpienia salmonelli! Opracowaliśmy ubezpieczenie, które chroni przed poniesieniem strat wynikających z obniżenia cen żywca w wyniku pojawienia się salmonelli. Dostępne jest wyłącznie dla hodowców i producentów drobiu, współpracujących z De Heus, w terminie do 15. marca.

Duże straty ekonomiczne w produkcji drobiu często powodowane są pojawieniem się salmonelli. To poważny problem, którego eliminacja wymaga czasu - odpowiedniej profilaktyki, bioasekuracji, właściwego przygotowania fermy.

Doskonale zdajemy sobie także sprawę z konsekwencji pojawienia się salmonelli w stadach drobiu oraz problemów z ubojem i dużo niższą kwotą za otrzymany żywiec. Dlatego, by móc lepiej wspierać hodowców, startujemy z pierwszym etapem kompleksowego programu związanego ze zwalczaniem skutków salmonelli w stadach drobiu, czyli ubezpieczeniem drobiu od skutków wystąpienia salmonelli.

 Zakres ubezpieczenia drobiu obejmuje:

  • Salmonellozę drobiu,
  • przerwy w dopływie prądu (w tym niewłączenie się agregatu prądotwórczego z powodu jego uszkodzenia w wyniku zdarzeń losowych),
  • awarię urządzeń wentylacji mechanicznej lub grzewczych – zamontowanych w obiekcie fermo­wej hodowli drobiu.


Pobierz ulotkę informacyjną

Zakres ubezpieczenia ograniczony jest wyłącznie do wyżej wymienionych ryzyk. Umowa zawierana jest na rok.

Chcesz poznać szczegółowe warunki? Skontaktuj się z doradcą żywieniowym De Heus! Kontakty znajdują się tutaj.

Już wkrótce przedstawimy kolejne etapy programu wsparcia w walce z salmonellą!