PRELACTO

Kompletny program dla krów zasuszanych

Przejmij kontrolę nad krytycznym okresem przejściowym

Zapytaj dowolnego hodowcę bydła mlecznego o największe wyzwania, jakie napotyka podczas opieki nad swoim stadem. Większość - jeśli nie wszyscy - wspomni o radzeniu sobie z problemami zdrowotnymi w otrakcie zasuszania. Znasz to z własnego doświadczenia, prawda?


Plan dla krów zasuszanych Prelacto

Plan dla krów zasuszanych Prelacto od De Heus pomoże zoptymalizować okres przejściowy między laktacjami, aby poprawić wydajność krów i znacznie zmniejszyć wpływ choroby na stado. Z Prelacto osiągniesz zaskakujące wyniki i zaoszczędzisz czas, pieniądze i wysiłek.

Jakie korzyści niesie ze sobą plan Prelacto?

  • Dłuższa żywotność i mniejsze brakowanie
  • Prosty i zdrowy start w laktację
  • Poprawę wskaźników zacieleń
  • Znaczący spadek zachorowań i związanych z nimi kosztów leczenia
  • Istotny wzrost zysków z produkcji

Poznaj Prelacto

Twoim celem jest optymalne zasuszenie? Dowiedz się więcej o tym, jak Prelacto może Ci w tym pomóc.

Skontaktuj się już dziś

Wybierz kompletne, wszechstronne rozwiązanie

Tygodnie przed i po wycieleniu u krów mlecznych odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu statusu zdrowotnego i wydajności laktacji. Okres zasuszenia umożliwia regenerację tkanki wymienia, usuwanie dawnych infekcji i zwiększenie produkcji mleka podczas kolejnej laktacji.

Nasz sprawdzony plan dla krów zasuszanych Prelacto łączy te i inne założenia, aby pomóc Ci zoptymalizować wyniki Twojego gospodarstwa. Plan obejmuje różne strategie zarządzania dostosowane do Twojego stada, określone produkty żywieniowe i porady dotyczące warunków technicznych w oborze.


Produkty

Mieszanka paszowa Prelacto dla krów zasuszonych dostarcza optymalnego poziomu wszystkich ważnych witamin i minerałów oraz soli anionowych. Pomaga zminimalizować ryzyko zaburzeń metabolicznych i przyspiesza dobry, zdrowy start w laktację.

  • Smakowita pasza ze starannie wyselekcjonowanymi składnikami
  • Wysoki poziom dobrze przyswajalnego białka wspierającego krowy
  • Ujemny DCAB stymulujący metabolizm wapnia

CZĘSTE PYTANIA

Mamy odpowiedź na Twoje pytania!

Dobrze zastosowana strategia zarządzania w okresie przejściowym, jakim jest zasuszanie, daje możliwość szybkiego reagowania a w efekcie - zapobiegania chorobom zamiast ich leczenia. Inwestycja w zdrowie krów poprzez profilaktykę to oszczędność cennego czasu i pieniędzy.

Krowy potrzebują dużej ilości wapnia na początku okresu laktacji. Jednym ze sposobów na zwiększenie poziomu wapnia w okolicach wycielenia jest zmniejszenie równowagi anionów kationowych (DCAD) w fazie przejściowego zasuszania (close-up), czyli na około 2-3 tygodnie przed wycieleniem. Nasza sprawdzona strategia DCAD ułatwia krowom łagodne przejście do następnej laktacji.

Hodowcy zazwyczaj monitorują poziom najpopularniejszych minerałów w diecie, zaliczając do nich wapń, potas i magnez. Nie należy lekceważyć roli, jaką w żywieniu krów odgrywa fosfor. Zmniejszenie jego poziomu w okresie zasuszenia jest ważnym aspektem zapobiegania chorobom subklinicznym, zwłaszcza hipokalcemii w okresie wycielenia.