Akademia Zdrowej Racicy

Zapobieganie kulawiznom, zanim te będą widoczne

Lepiej korygować niż leczyć

Troska o dobrostan zwierząt to podstawa. Poprawnie i regularnie przeprowadzane korekcje znacząco wpływają na wydajność hodowli i pomagają zdiagnozować wiele niebezpiecznych schorzeń. Dlatego specjaliści De Heus zwracają szczególną uwagę na profilaktykę, uświadamiając hodowcom co mogą zmienić, by nie dopuścić do strat. 


Zaniedbanie racic i dopuszczenie do zmian chorobowych u zwierząt przy stadzie liczącym 100 sztuk powoduje straty w wysokości 84 tys. zł. A koszt rocznej inwestycji w prawidłowo wykonaną korekcję to zaledwie 10 tys. zł. Wybór jest prosty – inwestycja zwraca się w skali 1:8

Wiesław Płecki

kierownik produktu ds. bydła


Umiejętne odczytywanie sygnałów

Krowy, chodząc po oborze dają wiele sygnałów, które jednoznacznie wskazują na ich problemy z nogami. Trzeba tylko umieć je odczytać, a następnie przeprowadzić taką korekcję, która je wyeliminuje. Umiejętnie wykonana korekcja ma kluczowy wpływ na wzrost wydajności mlecznej, poprawę parametrów mleka oraz wskaźników rozrodu.

Celem wsparcia hodowców w zakresie zapobiegania kulawiznom, specjaliści De Heus zainicjowali projekt Akademii Zdrowej Racicy. Misją Akademii jest zapobieganie kulawiznom, zanim te będą widoczne w stadzie. AZR ma również za zadanie kreowanie świadomości wśród hodowców, poszerzanie wiedzy na temat prawidłowo wykonanej funkcjonalnej korekcji racic oraz doskonalenie umiejętności korektorów usługowo działających na rynku.

Już dziś skontaktuj się z doradcą De Heus
Akademia Zdrowej Racicy

Jak rozpoznać problemy z racicami?