Home / Pasze - linie produktowe / Pasza dla bydła / Pasza dla krów mlecznych

Pasza dla krów mlecznych

Zagwarantowanie zwierzętom odpowiednich warunków bytowych istotnie wpływa na efektywność produkcji. Począwszy od zapewnienia cielętom dobrego startu i dbania o jałówkę, przez odpowiednie prowadzenie krowy w fazie laktacji i okresie okołowycieleniowym. Należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które oddziałują na dobrostan. Odpowiednio przygotowana obora, regularna korekcja racic i pro#laktyka zdrowotna wpływają na długość życia krowy, co pozwala optymalnie wykorzystać jej potencjał produkcyjny. Dbanie o dobrostan krów już od pierwszych dni to inwestycja, która opłaca się hodowcom, dlatego warto troszczyć się o zwierzęta w każdej fazie ich rozwoju.

Odpowiednio zbilansowana dawka żywieniowa pozwala na maksymalizację zysków z produkcji mleka oraz zapewnienie najwyższej troski o dobrostan krów. Właśnie z tego powodu specjaliści De Heus proponują pasze dla krów dopasowane do indywidualnych potrzeb zwierząt. 

Dostosuj skład paszy dla krów do żywienia w okresie okołowycieleniowym

Warto pamiętać o tym, iż efekty w samej fazie mleczności zależą w znacznej mierze od tego, jak dbamy o krowy w okresie zasuszenia. Na wydajność produkcji mleka wpływa nawet końcowy etap poprzedniej laktacji.