Royal De Heus łączy się z Golpasz S.A.

03 marca 2021
-
2 minuty

1 marca 2021 roku, po uzyskaniu odpowiednich decyzji urzędowych, został sfinalizowany zakup całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz S.A. przez firmę De Heus.

Transakcja objęła całość działalności Golpasz w zakresie produkcji i sprzedaży pasz dla zwierząt oraz gospodarstwo rolne. Łączny potencjał produkcyjny firmy De Heus po finalizacji transakcji to blisko 2 mln ton paszy, których produkcja będzie odbywać się w 11 nowoczesnych wytwórniach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Oferta jest uzupełniona o premiksy produkowane w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Pozwoli to na jeszcze lepszą i efektywniejszą obsługę polskich hodowców, a jednocześnie postawi De Heus na pozycji lidera na polskim ryku paszowym.

Połączenie De Heus i Golpasz to jednak przede wszystkim fuzja doświadczenia, wiedzy i umiejętności, reprezentowanych łącznie przez ponad 800-osobowy zespół wysokiej klasy specjalistów. Wykorzystanie potencjału wynikającego z fuzji umożliwi jeszcze lepszą realizację oczekiwań polskich hodowców i sprawi, że wkład, jaki obie firmy wnoszą w produkcję zrównoważonej żywności oraz rozwój polskiego rolnictwa będzie jeszcze bardziej widoczny. Z całą pewnością połączenie De Heus i Golpasz zapewni hodowcom jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę i jeszcze lepszy poziom obsługi.

Golpasz to marka chętnie wybierana przez polskich hodowców, wspierająca ich na fermach od ponad 50 lat. Dlatego właśnie zapadła decyzja o utrzymaniu w sprzedaży marki Golpasz, jej filozofii pracy i sposobów wsparcia, które od lat wybierają klienci. Jednocześnie firmy De Heus i Golpasz kontynuują pracę nad połączeniem przedsiębiorstw we wszystkich obszarach, czego efektem będzie również oferta - fuzja najbardziej efektywnych produktów, rozwiązań, narzędzi żywieniowych i biznesowych oraz form doradztwa, którą w perspektywie kilku miesięcy firmy zaprezentują klientom.

„Zakończona transakcja otwiera nowy rozdział w historii firmy Golpasz, jej zespołu zarządzającego i pracowników. W oparciu o dotychczasowe relacje z hodowcami, sprawdzoną jakość produkowanych pasz oraz najwyższe standardy obsługi klienta, Golpasz będzie mógł dodatkowo skorzystać z międzynarodowego doświadczenia Grupy De Heus w żywieniu i dobrostanie zwierząt. Cieszę się, że została już podjęta decyzja o utrzymaniu na rynku marki Golpasz. Mam nadzieję, że w ramach procesu integracji obie firmy wypracują najlepsze na rynku oferty dla klientów, zoptymalizują procesy produkcyjne i logistyczne oraz będą nadal wyznaczać na rynku standardy jakości produktów oraz obsługi klienta. Jestem przekonany, że takie połączenie kompetencji oraz doświadczenia pozwoli połączonym firmom De Heus i Golpasz na zostanie liderem rynku oraz utrzymanie tej pozycji w najbliższych latach – powiedział Aleksander Kacprzyk, współzałożyciel i Partner Zarządzający funduszu Resource Partners, dotychczasowego większościowego udziałowca Golpasz S.A.