Home / De Heus / Społeczna odpowiedzialność biznesu / II edycja - 2017 r.

II edycja - 2017 r.

W 2017 roku, prawie 100 pracowników De Heus wcieliło się w wolontariuszy, pomagających dzieciom. Co zrobili?

  • wybudowali ogród doświadczeń ze ścieżką sensoryczną w Woźnikach (woj. małopolskie) 
  • zorganizowali "Rowerowy zawrót głowy" - w Modlnej, Ozorkowie oraz w Wartkowciach (woj. łódzkie)
  • zagospodarowali teren wokół szkoły, tworząc mały plac zabaw w Białutach (woj. warmińsko-mazurskie)
  • utworzyli bezpieczny kącik dla dzieci i wyremontowali salę lekcyjną w Nowogrodzie (woj. podlaskie)
  • zajęli się "edukacją na czasie" i wyremontowali salę lekcyjną w Łomży (woj. podlaskie)
  • zatroszczyli się o bezpieczeństwo dzieci w projekcie „Z De Heus dzieciom po drodze”, budując nowy chodnik w Karsiborze (woj. zachodnipomorskie).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów z realizacji projektów "Dziąłamy i wspieramy":


Jak poruszać się na drodze? O czym pamiętać spacerując po ciemku? Jak bezpiecznie jeździć na rowerze? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzieli podczas nietypowych lekcji w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie pracownicy De Heus.
Rajd rowerowy w Modlnej połączony był z praktyczną nauką bezpiecznej jazdy i zachowań na drodze. Zakończył się piknikiem bogatym w liczne niespodzianki: gry i zabawy, podchody w lesie, malowanie buziek i nietypową lekcję…
Rajd rowerowy w Wartkowicach obfitował w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Jednak nie były to zwyczajne lekcje, a praktyczne i interesujące zajęcia, zabawy i konkursy z udziałem m.in. Policji i Straży Pożarnej.
Zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz jazdy rowerowej pracownicy De Heus uczyli poprzez nietypowe konkursy i zabawy z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami było malowanie buziek, bańki mydlane, pokaz zumby.
Niebiesko-zielony plac zabaw to także efekt pracy pracowników De Heus, którzy utworzyli to miejsce z myślą o zapewnieniu dzieciom bezpiecznego miejsca do zabawy i nauki. A jakie niespodzianki przygotowali na otwarcie obiektu…