"Zakątek mlekiem i miodem płynący" w Bukownicy

31 marca 2020

Z dumą wspieramy lokalnych producentów. W Bukownicy, czyli największej wsi w gminie Grabów nad Prosną, prężnie rozwija się hodowla bydła mlecznego i trzody chlewnej a także pszczelarstwo, łączące doświadczonych pszczelarzy z młodymi adeptami tej sztuki. Ten projekt doskonale integruje to, co w regionie najlepsze!

Co robiliśmy?

Projekt objął stworzenie strefy edukacyjno-rozrywkowej na terenie Szkoły Podstawowej w Bukownicy, gdzie dzieci, młodzież i dorośli będą mogli bezpiecznie spędzać czas i pogłębiać swoją wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska. Nie zabrakło też elementów wiedzy o zdrowym odżywianiu, z mlekiem i miodem w roli głównej!

Lokalnymi partnerami projektu są Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Bukowianki w Bukownicy, PHU Fabisiak - dystrybutor De Heus, firma Barenbrug, Sołtys z Radą Sołecką Bukownicy, Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukownicy, Urząd Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną, OSP w Bukownicy oraz lokalne Koło Pszczelarskie.

Nasza droga do zrównoważonego rozwoju

Środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny to trzy filary, na których opiera się nasz zrównoważony rozwój. Poznaj je dzięki raportowi ESG za 2022 rok!

Raport Wizja, za którą podążamy