Żywienie bydła oparte na własnych zbożach

28 sierpnia 2020

Dawki z dużym udziałem zbóż, charakterystyczne dla sezonu pożniwnego, wymagają odpowiedniego bilansowania produktami dostosowanymi do jakości surowca z bieżącego sezonu.

Zboża są bogatym źródłem szybkostrawnej skrobi. Jej nadmiar w diecie, wynikający z wyższego udziału zbóż w dawce, stwarza zagrożenie wzdęciem żwacza i kwasicą pokarmową. Optymalizacja procesu fermentacji żwaczowej i lepszego wykorzystania energii w żwaczu wymaga uzupełnienia paszy treściwej odpowiednimi korektorami lub koncentratami białkowymi. Zbilansowanie dawki pozwala na maksymalizację efektów żywienia paszą treściwą, opartą na własnych zbożach. 

W okresie intensywnego skarmiania zbożem polecamy stosowanie wybranego korektora lub koncentratu białkowego z serii Optimlek, produkowanych z surowców bez GMO i zbilansowanych do jakości tegorocznych zbóż:

  OPTIMLEK 46 RUKOR OPTIMLEK 37 RUKOR OPTIMLEK 38 EXTRA
białko 46,0% 37,0% 38,0%
tłuszcz 4,5% 2,2% 2,5%
włókno 6,0% 8,5% 6,0%
VEM 1020 920 970
       
Właściwy dobór produktu pozwala obniżyć koszt przygotowania wartościowej paszy w gospodarstwie, poprawia efekty żywienia dawką z dużym udziałem zbóż oraz smakowitość paszy przygotowanej w gospodarstwie.


Już dziś skontaktuj się z doradcą żywieniowym De Heus, by wybrać produkt, który przyniesie najlepsze efekty w Twoim gospodarstwie!

Nasza droga do zrównoważonego rozwoju

Środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny to trzy filary, na których opiera się nasz zrównoważony rozwój. Poznaj je dzięki raportowi ESG za 2022 rok!

Raport Wizja, za którą podążamy