Prawidłowe żywienie psa

16 stycznia 2018
-
2 minuty

Dobór odpowiedniej diety dla psa to wyzwanie, które stoi przed każdym odpowiedzialnym właścicielem czworonoga. To właśnie od odpowiedniego sposobu żywienia psa zależy jego stan zdrowia i samopoczucie. 

Wśród najczęściej popełnianych błędów w żywieniu psów jest karmienie ich jedzeniem przeznaczonym dla ludzi, w tym resztkami z posiłków. Takie rozwiązanie nie dostarcza składników odżywczych, a w dalszej perspektywie może poważnie zaszkodzić. Wybrane produkty, chętnie zjadane przez ludzi, są szkodliwe dla psów/ Mogą być nawet trujące.

Własnoręczne przygotowywanie posiłków psom nie jest rozwiązaniem dla każdego. Taki sposób karmienia psa wymaga od właściciela wiedzy i czasu. I choć wydaje się, że daje ona gwarancję różnorodności i zaspokaja wszystkie potrzeby psa to nie zawsze tak jest. Aby tak się stało potrzeba specjalistycznej wiedzy, która umożliwi dostarczenie składników odżywczych, które odpowiadają potrzebom czworonoga. Podczas przygotowywania takiej diety należy wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym wiek psa, rasę, czy tryb życia.

Optymalnym rozwiązaniem w zdrowym żywieniu psa będzie karma dla psa dobrej jakości, opracowana przez specjalistów w zakresie żywienia zwierząt. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt dostępny na rynku będzie odpowiadał potrzebom psa. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru karmy?

Dobrej jakości karmę charakteryzuje:
  • świeżość – wybieraj karmę oryginalnie zamkniętą,
  • prawidłowe przechowywanie – do karmy nie może dostać się wilgoć,
  • wysoka strawność
  • brak sztucznych konserwantów, barwników, cukru, stabilizatorów, polepszaczy smaku i zapachu,
  • zestaw niezbędnych witamin, aminokwasów i minerałów,

Im wyższej jakości pożywienie, tym lepsza przyswajalność i trawienie. Lepsza wchłanialność ma niezwykle pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia i kondycję psa. Dodatkowo na etykiecie powinna znaleźć się informacja o gwarantowanej zawartości białka i tłuszczu, a także maksymalną zawartość popiołu, włókna oraz wody.

Psy mają różne potrzeby

De Heus, jako wieloletni lider w zakresie żywienia zwierząt dba również o odpowiednie odżywianie psów. W ofercie znajduje się Besterfood – produkt dedykowany psom gospodarskim. Opiera się on o ideę prawidłowego rozwoju i zdrowia psów. Formuła produktów została opracowana tak, aby dostarczać odpowiednią ilość energii czworonogom. 


Besterfood dla Twojego psa

Sprawdź naszą ofertę karm dla psów i wybierz najlepszą opcję dla swojego pupila!