Pasza dla karpi

Karp to ryba, która ma szczególne miejsce w polskiej tradycji kulinarnej, a jej hodowla jest uznawana za stosunkowo łatwą i opłacalną. De Heus posiada w swojej ofercie paszę dedykowaną dla hodowli wielkopowierzchniowych oraz do hobbystycznych połowów karpia.

Wielozadaniowa pasza dla karpi 

Pasza dla karpi De Heus Carp Grower 25/05 to rozwiązanie żywieniowe do stosowania w hodowli karpia, zarówno wielkopowierzchniowej, jak i amatorskiej, na obiektach o powierzchni kilku hektarów. Jest dedykowana do żywienia kroczka karpia, jednak z powodzeniem można ją również zastosować w karmieniu nieco podrośniętego narybku.

Carp Grower 25/05 łączy wieloletnie doświadczenie De Heus w żywieniu zwierząt z wiedzą akademicką oraz doświadczeniami płynącymi ze współpracy z hodowcami. Zastosowanie wyselekcjonowanych surowców i ich odpowiedniej kompozycji jest gwarancją bardzo wysokiej strawności - wyniki badań prowadzonych w Katedrze Rybactwa Śródlądowego i Akwakultury Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu potwierdzają współczynnik pokarmowy FCR zbliżony do wartości 1,5.

Dodatkową zaletą paszy jest wysoka stabilność w wodzie, co pozwala na efektywne wykorzystanie paszy, praktycznie bez strat.

Skład i zalety pełnoporcjowej paszy dla karpi

De Heus Carp Grower 25/5 to pasza pełnoporcjowa. Oprócz podstawowych wartości, takich jak białko i tłuszcz, została uzupełniona o mikro- i makroelementy oraz witaminy, istotne w żywieniu karpia i wpływające na zdrowotność i kondycję ryb. Wpływa na wyższą przeżywalność oraz sprawia, że ryby są bardziej odporne na choroby, co w istotny sposób wpływa na opłacalność prowadzonej hodowli. Istotną zaletą jest wpływ na środowisko i pracochłonność hodowli – wspomniany już powyżej współczynnik pokarmowy FCR na poziomie 1,5 pozwala istotnie ograniczyć nakład pracy i ilość materiału paszowego zadanego na stawy. Pasza De Heus Carp Grower 25/5 odpowiada nie więcej niż ¼ ilości pszenicy, którą należałoby zużyć dla osiągnięcia porównywalnego wyniku hodowlanego - dla uzyskania 1 tony przyrostu ryb potrzebne jest 5-6 ton pszenicy lub 1,5 tony paszy De Heus Car Grower 25/5.

Dawkowanie paszy dla karpi

Stosowanie paszy pełnoporcjowej De Heus Carp Grower 25/5 zalecane jest szczególnie tam, gdzie udział naturalnego pokarmu jest ograniczony, na przykład na obiektach o dużej gęstości zarybienia lub na stawach o niskiej żyzności.

Zalecamy dawkowanie z uwzględnieniem średniej wagi ryb oraz temperatury wody:

Orientacyjne dawki pokarmowe (kg paszy/100 kg ryb/dzień)
średnia waga ryb temperatura wody
<15°C 15-18°C 19-22°C >22°C
<300 g 1,3 1,6 2,5 3,3
300-600 g 1,0 1,4 2,2 2,8
>600 g 0,7 1,0 2,0 2,4

 

Znajdź dystrybutora pasz De Heus w Twojej okolicy!

Zainteresował Cię ten produkt? Zapraszamy do zakupu u jednego z naszych dystrybutorów.