Premiksy De Heus w technologii CDS&Protect

04 sierpnia 2020
-
2 minuty

Witaminy i minerały mają fundamentalne znaczenie w żywieniu bydła. Są niezbędne dla zaspokojenia potrzeb młodzieży hodowlanej w fazie wzrostu, produkcji mleka krów mlecznych i szybkiego wzrostu bydła opasowego. Przede wszystkim jednak wspomagają metabolizm, wpływają na zdrowie krów oraz ich wydajność. Efekt trwałości witamin oraz najwyższą jakość struktury Bestermine – mieszanek mineralno-witaminowych dla bydła – uzyskano dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia specjalistów De Heus oraz innowacyjnej technologii produkcji CDS&Protect.

CDS&Protect (Cold Disc Spraying and Protect) to innowacyjna technologia, która polega na zastosowaniu zaawansowanych technik produkcyjnych, pozwalających na nanoszenie witamin na dyski melasy w warunkach niskiej temperatury. Taki model nie tylko zapewnia dodatkową ochronę witamin przed utleniającym działaniem mikroelementów, ale także eliminuje interakcje pomiędzy różnymi mikroelementami.

 

Technologia CDS&Protect gwarantuje:

  • lepszą ochronę witamin – więcej witamin jest wykorzystanych przez organizm zwierzęcia,
  • wyjątkowy smak i walory zapachowe mieszanki – zapach z korzenną nutą, powstały z połączenia melasy z koprem sprawia, że krowy chętniej ją pobierają,
  • homogenność i zunifikowaną strukturę mieszanki – dla lepszego wykorzystania dawki.

 

Znaczenie mieszanek mineralno-witaminowych

Utrzymanie zdrowych krów mlecznych i jak najlepsze wykorzystanie ich potencjału produkcyjnego to cel każdego hodowcy. Zapewnienie odpowiednich potrzeb bytowych i produkcyjnych oraz prawidłowo zbilansowanych dawek pokarmowych jest kluczowe, aby zachować zdrowie stada.

Zbilansowanie dawki pokarmowej, składającej się z paszy objętościowej i produktów treściwych, często nie pokrywa zapotrzebowania bydła na wszystkie niezbędne minerały, witaminy i mikroelementy. Mieszanka mineralno-witaminowa nie tylko uzupełnia dawkę pokarmową, ale także pomaga utrzymać odpowiednie zdrowie krów i ich wysoki metabolizm.

Dlaczego suplementacja jest tak ważna w żywieniu krów?

  • wspiera prawidłowy rozwój,
  • pobudza metabolizm,
  • zmniejsza ryzyko występowania chorób,
  • pozytywnie wpływa na zdrowotność wymion,
  • zmniejsza stres cieplny,
  • podnosi odporność.

Dzięki zastosowaniu produktów Bestermine dawka jest dopasowana do potrzeb żywieniowych krów, zaś odpowiednie połączenie pasz objętościowych, produktów treściwych i minerałów przyczynia się do zdrowej produkcji mlecznej i maksymalnej wydajności.

Wytwórnia premiksów De Heus – jedyna taka fabryka

De Heus dysponuje najnowocześniejszą w Europie wytwórnią premiksów, korzystającą z zaawansowanych technologii, innowacyjnych rozwiązań i precyzyjnych urządzeń. To tu produkowane są mieszanki mineralno-witaminowe Bestermine.

Fabryka premiksów została zaprojektowana z myślą o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa produkcji, największej jakości dozowania i mieszania oraz redukcji zanieczyszczeń krzyżowych. Dostosowana jest do zmieniającego się świata i wymogów zwierząt oraz hodowców.

Proces produkcyjny realizowany jest przez zespół trzech mobilnych wag procesowych KSE oraz kompleks 124 zbiorników. Wagi odważają surowce masowe z silosów z apteczną dokładnością nawet do 100 gram, jednocześnie z 15 silosów!

W wytwórni premiksów De Heus znajdują się dwie linie produkcyjne wyposażone w dwa mieszalniki firmy, która od ponad 100 lat wytwarza najlepszej jakości mieszalniki głównie do przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Linie te przeznaczone są dla produktów z kokcydiostatykami, niezbędnymi w hodowli drobiu (od startera do growera) oraz dla produktów dla bydła i trzody. Są w pełni niezależne i zapewniają najwyższą jakość i bezpieczeństwo produkcji premiksów.