Znamy laureatów konkursu na najlepszą pracę dyplomową

31 stycznia 2018
-
3 minuty

Nagroda główna w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich trafiła do Katarzyny Waszkiewicz, absolwentki zootechniki Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przyznano także wyróżnienie Rafałowi Łydze, studentowi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

Laureatów wybrało jury złożone z pracowników De Heus, w tym kierowników produktu oraz ekspertów danego gatunku zwierząt.

- Kondycja loch nie jest często opisywanym tematem w publikacjach polskich, co wymagało poszukiwania źródeł zagranicznych. Uważam, że dzięki temu praca jest ciekawa i dotyczy żywienia, a to skłoniło mnie do wysłania jej na konkurs De Heus – mówi Katarzyna Waszkiewicz, zwyciężczyni konkursu.

Nagrodą główną w konkursie jest płatny staż w wybranym dziale firmy oraz tablet.

Jury przyznało także wyróżnienie wraz z nagrodą rzeczową Rafałowi Łydze, studentowi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za pracę magisterską pt. „Charakterystyka wartości odżywczej śruty guar (cyamopsis tetragonoloba l.)”.

- W konkursie wystartowałem przez przypadek, podczas poszukiwania ofert pracy trafiłem na stronę internetową De Heus Polska i zauważyłem ogłoszenie o konkursie. Zaciekawiło mnie, jak moja praca wypadłaby w porównaniu z innymi z dziedziny, ponadto uznałem, że dobry wynik stanowiłby argument w ewentualnej rekrutacji i... po prostu wysłałem streszczenie –komentuje Rafał Łyga.

Firma De Heus od wielu lat wspiera studentów, wchodzących na rynek pracy.

- Często absolwenci nie mogą znaleźć zatrudnienia, umożliwiającego im rozwój w kierunkach, które ich pociągają. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której mogą rozwinąć swoje umiejętności oraz pasje, a także – podczas stażu - zdobyć wiedzę opartą na doświadczeniu - mówi Ewelina Kowalska, specjalista ds. HR De Heus.