XIX Sympozjum Drobiarskie

17 czerwca 2015

W dniach 11-13. czerwca w Zakopanem odbyło się XIX Sympozjum Drobiarskie, którego jednym z organizatorów była firma De Heus. Konferencja zgromadziła ponad 200 hodowców niosek z całej Polski.

Jednym z prelegentów był Grzegorz Torzyński – kierownik produktu ds. drobiu De Heus, który przedstawił prezentację o intrygującym tytule „Kiedy kurka staje się kurą”.


Niska nieśność oraz inne problemy

„Niska nieśność, słaba wytrwałość, wysoka śmiertelność w stadach kur nieśnych to problemy, których genezy najczęściej trzeba szukać w okresie przejściowym. Bez wątpienia, jest to najtrudniejszy czas w życiu kur. Ptaki jednocześnie kończą swój rozwój i dojrzewanie, zaczynają znosić jaja i do tego adoptują się w nowym środowisku, jakim jest kurnik produkcyjny. Suma tych stresów to bardzo duże obciążenie dla organizmu, dlatego każde zaniedbanie ze strony hodowcy może skutkować ogromną stratą.” – mówił Grzegorz Torzyński.

Nasza droga do zrównoważonego rozwoju

Środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny to trzy filary, na których opiera się nasz zrównoważony rozwój. Poznaj je dzięki raportowi ESG za 2022 rok!

Raport Wizja, za którą podążamy