Wyremontowana sala lekcyjna i bezpieczny kącik dla dzieci już otwarte

11 maja 2017
-
3 minuty

W środę, 10 maja, w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie oficjalnie otwarto wyremontowaną salę lekcyjną wraz z nowo utworzonym tzw. bezpiecznym kącikiem. Remontu dokonali pracownicy De Heus w ramach programu "Działamy i wspieramy.

Poza odnowieniem sali utworzyli tzw. bezpieczny kącik dla dzieci, w którym będą mogły one uczyć się zasad dot. bezpieczeństwa oraz podarowali szkole sprzęt multimedialny i współorganizowali piknik zw. z tematem bezpieczeństwa. 

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciakom ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Mamy nadzieję, że teraz, w odnowionej klasie, będzie im się przyjemniej uczyło i zapamiętywało zasady bezpiecznego zachowania. Nam przygotowanie sali, a dzisiaj zabawa i nauka z najmłodszymi przyniosła wiele radości i dała pokaźny zastrzyk pozytywnej energii - mówi Karol Mierzejewski, pracownik De Heus.

Sala lekcyjna została pomalowana na zielono-niebiesko, a na jej ścianach pojawiły się znaki drogowe oraz zwierzęta, namalowane przez pracowników De Heus. 

Poza pogawędkami o bezpieczeństwie, pracownicy De Heus przeprowadzili dla dzieci lekcje o tajemniczych tytułach: co było pierwsze, jajko czy kura oraz skąd bierze się mleko. Najmłodsi poznali kilka interesujących ciekawostek dot. zwierząt. 

Ponadto, w ramach odbywającego się w szkole Festynu profilaktycznego bezpieczeństwo – tak, przeprowadzono liczne konkursy i turnieje, a przed szkołą odbył się pokaz wozów strażackiego oraz policyjnego, a także karetki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psich policjantów, którzy podbili serca maluchów. Radość wzbudziły oczywiście także prezenty: elementy odblaskowe i ochronne.