Startuje 9. edycja Działamy i wspieramy – czekamy na pomysły na działania dla dzieci

31 stycznia 2024
-
3-minuty

1 lutego ruszyła dziewiąta już edycja znanego i lubianego programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”. Zachęcamy do inspirowania pracowników De Heus swoimi pomysłami na projekty dla dzieci, zwiększającymi bezpieczeństwo i ich świadomość ekologiczną oraz żywieniową w zakresie pochodzenia i znaczenia jaj, mięsa i nabiału. Wspólnie opracowane projekty z pewnością będą lepiej spełniać potrzeby dzieci i budzić ich uśmiechy.

Zajęcia edukacyjne w szkołach podstawowych i przedszkolach

Dotychczasowa formuła programu „Działamy i wspieramy” została odświeżona i wzbogacona o nowość, czyli możliwość zgłoszenia przez pracownika De Heus szkoły podstawowej lub przedszkola, znajdującego się w miejscowości, w której znajduje się wytwórnia De Heus. Wszystko po to, by zorganizować interesujące zajęcia edukacyjne, na temat tego, skąd biorą się jaja, mleko i mięso oraz dlaczego warto je jeść, a także przeprowadzić zabawy oraz wręczyć upominki najmłodszym słuchaczom.

Projekty edukacyjno-rozwojowe - dla bezpieczeństwa dzieci

Oczywiście, tradycyjnie już, można również zgłaszać pomysły na projekty edukacyjno-rozwojowe. Projekty te powinny poprawiać bezpieczeństwo dzieci i edukować je w tak ważnym dla naszego zdrowia temacie, jakim jest pochodzenie mleka, jaj i mięsa. 

Pomysły mogą zgłaszać pracownicy De Heus do 15 lutego. Jednak, jak co roku, dużą wartością jest konsultowanie i wspólne kreowanie pomysłów ze społecznościami lokalnymi, dlatego zachęcamy do współpracy i rozmów z przedstawicielami firmy De Heus. Wspólnie możemy zrealizować lepsze pomysły, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa dzieci oraz uwrażliwią je na tematy związane z żywnością.

Jakie działania dla dzieci podejmiemy w tym roku?

Sami jesteśmy ciekawi! Zwycięskie projekty „Działamy i wspieramy” poznamy na początku marca. Wtedy także dowiemy się, w których placówkach oświaty spotkamy się, by wspólnie z De Heus Kidzz – Anią i Dawidem odpowiedzieć m.in. na pytania: skąd bierze się mleko, czy jajka rosną na drzewie, a mięso produkowane jest w sklepie.