Spotkanie ze Świętym Mikołajem

21 grudnia 2015
-
3 minuty

21. grudnia w szpitalu w Łęczycy doszło do wyjątkowego spotkania Świętego Mikołaja i małych pacjentów. Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie pracowników firmy De Heus, którzy zorganizowali zbiórkę gier, zabawek, książek i pieniędzy na prezenty dla dzieci. 

Podczas niezwykłych odwiedzin, Mikołaj życzył wszystkim dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia, obdarowując je upominkami. Wyposażył także świetlicę w stół z krzesłami oraz książki, gry i zabawki. Radości było co niemiara, a na dziecięcych buziach pojawiły się uśmiechy. Nie zabrakło także wierszyków, laurek oraz wspólnych zdjęć.


 Święta

 „Przyjście Mikołaja sprawiło dzieciom wielką radość. Dzieci uwielbiają niespodzianki. Tym bardziej w szpitalu, który kojarzy się z przykrymi działaniami – iniekcją czy pokazywaniem gardła, którego bardzo nie lubią.  Mikołaj to namiastka czegoś co niesie nadzieję i radość.” - mówi Elżbieta Sierakowska, Oddziałowa Oddziału Dziecięcego.


Święty Mikołaj


Święta

Meble i prezenty pochodzą ze zbiórki pracowników firmy De Heus, którzy chcieli pomóc dzieciom i sprawić, by czas spędzony w szpitalu kojarzył się z czymś przyjemnym. Pracownicy zbierali artykuły plastyczne, książki, gry, zabawki oraz pieniądze, za które zakupili meble.

Więcej zdjęć dostępnych jest tutaj.