Royal De Heus umacnia swoją pozycję w Indonezji dzięki przejęciu Neovia Indonesia

03 czerwca 2020
-
2 minuty

2 czerwca 2020 r. zakończył się proces przejcia producenta pasz, firmy Neovia Indonesia przez De Heus Animal Nutrition (De Heus). Grupa De Heus powiększyła się tym samym o 2 wytwórnie, wyspecjalizowane w produkcji pasz dla drobiu, akwakultury i trzody, których sprzedaż w 2019 r. wyniosła 125 000 ton. Dla De Heus Indonesia to przejęcie stanowi istotny krok w planach stania się liderem na tamtejszym rynku pasz.

Gabor Fluit, dyrektor grupy De Heus Asia: „Żyjemy w niespokojnych czasach spowodowanych wirusem Covid-19, w wyniku czego zapotrzebowanie na paszę dla zwierząt nieznacznie spadło. W dłuższej perspektywie uważamy, że rynki ożyją. De Heus to firma nastawiona na długoterminowe działania, której celem jest wprowadzanie nowych technologii i rzeczywistych postępów na rynkach, na których działamy, poprzez ścisłą współpracę z naszymi klientami".

Szacuje się, że wielkość rynku pasz dla zwierząt w Indonezji wzrośnie z 19 milionów ton w 2019 roku do 22 milionów ton do 2022 roku. Obecnie populacja Indonezji liczy273 miliony, co czyni ją największym rynkiem zbytu dla białka zwierzęcego w Azji Południowo-Wschodniej. Zapotrzebowanie w nadchodzących latach będzie nadal rosło ze względu na wzrost zamożności społeczeństwa i zmianę preferencji konsumentów.