Rowerowy zawrót głowy

29 maja 2017
-
2 minuty

Ponad 90 dzieci wraz z rodzicami, nauczycielami oraz pracownikami firmy De Heus wzięło udział 27 maja, w rajdzie rowerowym. Rajd, z Modlnej do Sokolnik (woj. łódzkie), połączony był z praktyczną nauką bezpiecznej jazdy i zachowań na drodze. Zakończył się piknikiem bogatym w liczne niespodzianki: gry i zabawy, podchody w lesie, malowanie buziek i nietypową lekcję…

Sobota pełna atrakcji rozpoczęła się od ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Czy na drodze czy na skwerze, bądź bezpieczny na rowerze - czyli rowerowy zawrót głowy”.Następnie zaproszono dzieci na warsztaty, podczas których poruszony został temat bezpieczeństwa na drodze. Zaproszona do współpracy organizacja Rowerowa Łódź przeprowadziła krótkie prelekcje oraz manewry dla dzieci, tak by poznały zasady prawidłowego poruszania się na rowerze. Po manewrach dzieci ubrane w podarowane przez firmę De Heus kamizelki, kaski rowerowe, odblaski przejechały rowerami do leśniczówki w Sokolnikach. 

Mamy nadzieję, że dzieciom spodobał się rajd i praktyczne manewry, jakie dla nich przygotowaliśmy. Chcieliśmy sprawić najmłodszym trochę radości, a przy okazji nauczyć ich i przypomnieć pewne zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Miło jest patrzeć jak dzieciaki się uśmiechają i dobrze bawią. Wierzę również, że dzięki przyjaznej i praktycznej formie wiele zapamiętają z dzisiejszych lekcji – cieszy się Izabela Otto.

Rajd zakończył się piknikiem w leśniczówce w Sokolnikach. Malowanie buziek, wyjątkowe podchody, czyli poszukiwanie skarbów w lesie, grill oraz przede wszystkim wyjątkowa lekcja o prosiaczkach i dzikach, przeprowadzona w lesie przez doradcę żywieniowego ds. trzody chlewnej De Heus Dariusza Adrjana to kilka atrakcji, jakie przygotowano dla dzieciaków.