Rezygnujemy z papierowych WZ

15 maja 2020
-
3 minuty

Decyzja o wprowadzeniu dokumentów WZ w formie elektronicznej została pozytywnie oceniona przez naszych klientów i partnerów biznesowych. Wygoda stosowania tego narzędzia oraz zwiększenie bezpieczeństwa procesu dostaw zadecydowały o całkowitej rezygnacji z papierowej WZ i zastąpieniu jej wersją elektroniczną od 19.05.2020 r.

Obrót elektroniczny dokumentów ma wiele zalet: jest szybszy, pozwala na oszczędność czasu i redukcję kosztów wysyłki, a także zdecydowanie zmniejsza zużyciu papieru. Co jednak obecnie najważniejsze, pozwala na zmniejszenie fizycznego obrotu dokumentami w procesie produkcji i dostaw pasz, a tym samym na ochronę zdrowia i bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników.

Kierując się pozytywnymi opiniami klientów oraz z myślą o komforcie pracy w obecnej sytuacji epidemiologicznej i trosce o środowisko zamieniamy papierowe dokumenty WZ na ich elektroniczne odpowiedniki. Podstawowym rozwiązaniem jest e-WZ.

e-WZ to opcja elektronicznego podpisania dokumentu WZ. Proces jest następujący:

  • w momencie wystawienia WZ w De Heus, na adres e-mail klienta zostanie przesłany link do dokumentu WZ w formie elektronicznej, który należy otworzyć,
  • dokument WZ otworzy się po kliknięciu w link. Potwierdzenie odbioru dostawy następuje poprzez naciśnięcie przycisku „Potwierdzam odbiór towaru”,
  • system zapisze datę, adres IP urządzenia, z którego dokonano potwierdzenia i umieści podpis elektroniczny na dokumencie WZ,
  • dokument WZ jest możliwy do pobrania w formacie pdf,
  • w momencie elektronicznego potwierdzenia dostawy, kierowca otrzyma SMS potwierdzający odbiór poprzez e-WZ,
  • inne, niewymagające podpisu dokumenty mogą być pozostawione przez kierowcę we wskazanym przez klienta miejscu.


Dla klientów, którzy z jakichkolwiek powodów nie mogą skorzystać z opcji e-WZ, potwierdzenie odbioru paszy będzie możliwe przez złożenie podpisu na telefonie kierowcy dostarczającego zamówienie.

Oba rozwiązania pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo klientów i kierowców oraz są przyjazne środowisku. Zachęcamy do korzystania z e-WZ, upewniając się, że przekazaliście nam Państwo aktualne dane teleadresowe.

W razie jakichkolwiek pytań, nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.