Schabowy z zasmażaną kapustą czy chłodnik, czyli nowy program żywieniowy dla brojlerów Royal De Heus!
Ostatnie lata przyniosły w produkcji brojlerów wiele zmian, które związane były z postępem genetycznym, technologicznym, wzrastającą świadomością konsumentów i pojawiającymi się regulacjami dotyczącymi dobrostanu zwierząt.
Polska stała się jednym z największych producentów mięsa drobiowego w Europie, a co za tym idzie, polscy hodowcy specjalistami w swej dziedzinie. Jakie rozwiązania, jako firma paszowa, powinniśmy zatem oferować, aby podążać za nowymi trendami i rozwojem produkcji? Przede wszystkim efektywne i nowoczesne!
Nowy program żywieniowy dla brojlerów Royal De Heus
Tak właśnie powstał nowy program żywieniowy dla brojlerów Royal De Heus, którego największą siłą są efekty! Maksymalizacja wyników, dbałość o zdrowie stada, skupienie się na większej wybojowości i jeszcze lepszej jakości mięsa.
Program żywieniowy Royal De Heus pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału genetycznego ptaków. Dostosowany jest nie tylko do ich wieku, ale także warunków atmosferycznych, które oddziałują na każdy żywy organizm.
Mamy różne preferencje żywieniowe. Zależą one od indywidualnych upodobań, jednak jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest pora roku. Oczywiste jest, że w środku lata bardziej skłaniamy się spożyć lekką zupę niż treściwego schabowego. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze zmienia się również w przypadku brojlerów kurzych – podkreśla Grzegorz Torzyński, kierownik produktu.
Dowiedz się więcej o programie żywieniowym Royal De Heus!
Zróżnicowane potrzeby, którym warto się przyjrzeć
Takie podejście pozwoliło dokładnie przyjrzeć się temu, jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze brojlery prezentują latem, kiedy zmagamy się z upałami, a jakie jesienią, czy zimą, kiedy wyzwaniem jest spadek temperatury i wzmożona wilgotność powietrza.
Program żywieniowy Royal to gwarancja jeszcze bardziej precyzyjnego żywienia dzięki zoptymalizowaniu profilu aminokwasowego. Uwzględnia również zmiany w pobieraniu paszy wynikające ze zróżnicowanych warunków zewnętrznych. To lepsze zdrowie i jeszcze lepsza strawność – zaznacza Andrzej Gebler, kierownik produktu.
Zbilansowana dieta potrzebuje witamin, mikroelementów i enzymów. Dzięki temu efekty produkcyjne idą w parze z dbałością o środowisko i przede wszystkim dobrostanem stada – by każda granulka smakowała lepiej!
Jesteś zainteresowany nowym programem?
Znajdź swojego doradcę i dowiedz się, jak wdrożyć program na swojej fermie!