Otwarcie nowej wytwórni premiksów De Heus

14 września 2015
-
2 minuty

W piątek, 11.września 2015 r., w Łęczycy otworzyliśmy ósmą fabrykę De Heus w Polsce – wytwórnię premiksów. Dzięki nowej inwestycji firma De Heus może jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów w kontekście poprawy dobrostanu zwierząt oraz wyników finansowych.Uroczystego otwarcia dokonali właściciele firmy – Co i Koen De Heus, dyrektor generalny firmy – Witold Obidziński oraz dyrektor pionu produkcji – Rafał Kamiński.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli także:

przedstawiciel Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce - Martijn Homan, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Tomasz Sadzyński, wicestarosta powiatu – Krystyna Pawlak, burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński oraz klienci i pracownicy firmy De Heus.


Nowo wybudowana fabryka została wyposażona w najnowocześniejsze technologie do produkcji. Wytwórnia znacząco przewyższa standardy europejskie, nie tylko w zakresie technologicznym i jakościowym, ale i tym związanym z bezpieczeństwem i powtarzalnością produkcji, na każdym jej etapie.


3 podstawowe wartości

„Projekt budowy wytwórni oparliśmy na 3 założeniach: maksymalne bezpieczeństwo produkcji, maksymalna jakość dozowania i mieszania oraz redukcja zanieczyszczeń krzyżowych. To podstawowe wartości wytwórni premiksów. Nadal są dla nas kluczowymi w standaryzacji procesu produkcji.” – mówi Rafał Kamiński, dyrektor pionu produkcji De Heus.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

O bezpieczeństwo produkcji dba doskonale wyszkolona profesjonalna kadra pracowników wspierana przez system kontroli przyjęcia i gospodarki magazynowania. System ten opiera się na wielokrotnej kontroli ruchów magazynowych. Każdy ruch w obrębie magazynu przyjęć – przyjęcie, magazynowanie, wydanie na produkcję, zasypanie silosów jest w 100% kontrolowany przez system, z którym operator kontaktuje się za pomocą kodów i skanerów.

Niecodzienne atrakcje

Podczas otwarcia wytwórni goście zwiedzali nową fabrykę, poznając jej funkcjonowanie. Obejrzeli także pokaz malowania piaskiem historii firmy De Heus oraz wzięli udział w warsztatach rysowania przy użyciu piasku.

Szczytny cel

Uczestniczyli również w quizach wiedzy o De Heus. Osoby z największą liczbą punktów otrzymały vouchery o wartości 1000 zł na rozwiązania żywieniowe i biznesowe De Heus. Na dodatkową uwagę zasługuje jeden ze zwycięzców, który zrezygnował z nagrody, przeznaczając kwotę na cele charytatywne, a dokładnie na Dom Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Oczywiście firma De Heus z przyjemnością przekaże pieniądze na wyznaczony cel.
Wytwórnia premiksów De Heus produkować będzie mieszanki mineralno-witaminowe i tzw. premiksy farmerskie dla klientów De Heus w Polsce, Czechach i Słowacji oraz premiksy przemysłowe na potrzeby fabryk w Polsce oraz w Europie Środkowej i Wschodniej.

Fabryka zlokalizowana jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracę w fabryce znajdzie co najmniej 30 osób. Dołączą oni do zespołu blisko 600 pracowników, których w tej chwili zatrudnia De Heus w Polsce.