Nowoczesna wytwórnia pasz De Heus w Iłowie

26 maja 2017
-
2 minuty

24 maja w wytwórni firmy De Heus w Iłowie-Osadzie odbyło się oficjalne otwarcie nowej ekspedycji i zmodernizowanej fabryki pasz. W Iłowie mieści się jedna z ośmiu wytwórni De Heus w Polsce. Fabryka zapewnia najwyższe bezpieczeństwo produkcji pasz. Wyposażona w osobną linię produkcyjną dla paszy dla indyków oraz odrębne silosy. Zapewnia to produkcję bez możliwości zanieczyszczeń krzyżowych.

Podczas spotkania otwierającego goście mieli niepowtarzalną możliwość zwiedzenia zakładu, produkującego pasze granulowane, sypkie oraz kruszonki. Zakładu, którego znakiem rozpoznawczym są produkty z dodatkiem całego ziarna pszenicy z linii Pszenica Mix. Każdy z odwiedzających mógł krok po kroku zobaczyć proces produkcji i uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania.

Niezwykle ważna kontrola surowców na przyjęciu, serce wytwórni, czyli czuwająca nad całym procesem produkcji – sterownia, stół paszowy, kontrolujący jakość gotowego wyrobu oraz nowa ekspedycja były czterema głównymi punktami wycieczek.

Wytwórnia w Iłowie wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt. Znajdują się tu nowoczesne granulatory, linie natłuszczania, mlewnik oraz samoczyszczące się redlery i podnośniki.

Szczególnie ważne znaczenie ma jednak rozbudowana o zbiorniki przeznaczone wyłącznie dla paszy indyczej ekspedycja. Dedykowane silosy pozwalają zachować jeszcze większą czystość, wykluczając ryzyko pomieszania się pasz i tym samym zapewniając bezpieczeństwo produkcji.

Także w trosce o bezpieczeństwo pasz – głównie ze względu na zagrożenie zanieczyszczeniem jonoforami – jedna z dwóch linii produkcyjnych przeznaczona jest wyłącznie do wytwarzania pasz dla indyków. Posiada ona osobny granulator z szerszą niż dotychczas matrycą (4 mm), dzięki której powstaje większy granulat. Klienci De Heus mogą być pewni, że w paszy dla indyków nie znajdzie się kokcydiostatyk przeznaczony wyłączenie dla brojlerów.

O wysoką jakość i powtarzalność produktów dbają wykwalifikowani specjaliści oraz wysokiej klasy technologie i nowe urządzenia, które spełniają wszelkie wymogi jakościowe.