Milk Scan – oceńmy wspólnie mleczność Twoich loch!

02 października 2014
-
3 minuty

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wdrażamy nowy, unikatowy w Polsce program „MILK SCAN”.

Jak jest cel „Milk Scan”?

Misją programu jest wzrost efektywności produkcji poprzez ocenę potencjału produkcyjnego loch, który bezpośrednio przekłada się na wagę i zdrowie odchowywanych prosiąt.

Na czym polega program? Co można zyskać na udziale w nim?

Projekt polega na ocenie wymienia, sprawdzeniu czy dana locha produkuje wystarczającą ilość mleka, ważeniu prosiąt w pierwszym tygodniu życia oraz analizowaniu osiągniętych przyrostów. Doradca pomoże również w doborze odpowiedniego prestartera, który pozytywnie wpłynie na osiąganą wydajność.

Dlaczego Milk Scan jest tak istotny?

Milk Scan odegra bardzo dużą rolę w poprawie potencjału produkcyjnego, ponieważ dobrze wypełnione wymię, jest bardzo ważne dla dobrej produkcji mleka, osiągania niskiej śmiertelności prosiąt oraz prawidłowego odsadzenia.

Dlaczego wprowadzamy MILK SCAN do Polski?

Niska produkcja mleka, a nawet bezmleczność poporodowa loch, jest istotnym problemem w okresie okołoporodowym, z którym boryka się wielu hodowców. W efekcie wzrasta śmiertelność prosiąt oraz spada waga miotu w dniu odsadzenia. Chcemy to zmienić pomagając hodowcom we wzroście efektywności produkcyjnej (poprzez poprawę mleczności loch). Program odniósł sukces w Europie Zachodniej. Teraz czas na Polskę.

 

Zgłoszenie

Aby zgłosić się do programu Milk Scan lub uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania, prosimy o kontakt mailowy: milkscan@deheus.pl, faksowy: 24-721-04-04 lub bezpośredni kontakt z Doradcą De Heus.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2014 r.