Kolejny projekt Agra-Matic zrealizowany

23 lipca 2015
-
3 minuty

W piątek – 19.lipca – w Malcie (woj. lubuskie) uroczyście otwarto oborę Państwa Ewy i Stanisława Galant. Obiekt został zaprojektowany przez Agra-Matic, czyli specjalistów De Heus, dostarczających najnowszych rozwiązań dla rolnictwa.

 Wolnostanowiskowa obora przeznaczona jest na 200 krów dojnych, żywionych przez firmę De Heus. Dzięki szerokiemu świetlikowi, obiekt jest bardzo jasny. Znajdują się w nim komfortowe i miękkie legowiska, wyścielone mieszanką wapienno-słomianą.


 


Obora jest praktycznie nieizolowana. To obiekt typu zimnego, dlatego mieszczą się w nim duże otwarcia, a ściany mają wysokość równą 1,7 m., aby krowy, nawet przy silnym wietrze miały zapewniony spokój w legowiskach. W oborze nie znajdzie się również wentylatorów czy mieszaczy, ponieważ stopień pochylenia dachu pozwala na wykorzystanie grawitacyjnej wymiany powietrza.

Nowo otwarty obiekt wyposażony jest także w nowoczesną halę udojową bok w bok 2x10 z możliwością indywidualnej indeksacji krów, co oznacza dopasowanie długości stanowiska udojowego do długości krowy. Zapewnia to komfort nie tylko krowom, ale i obsłudze.


 


Czochradła elektryczne, kurtyny sterowane stacją meteorologiczną i automatyczne zgarniacze obornika to inne systemy zainstalowane w oborze Państwa Galant.


 


Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie systemu automatycznego dippingu krów z dezynfekcją strzyków po doju.


 


Projekt obory zgodny z najnowszymi technikami wykonali specjaliści ds. budownictwa inwentarskiego De Heus z działu Agra-Matic (http://agra-matic.pl/kontakt).