Klinika Weterynaryjna dla Zwierząt Dużych i Małych ...

11 maja 2015
-
3 minuty

7. maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu otwarto nowoczesne Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Klinika dedykowana jest małym i dużym zwierzętom, które tak jak ludzie borykają się z różnymi chorobami.

 
 
Centrum wyposażone jest m.in. w boksy dla zwierząt, 4 gabinety weterynaryjne, 2 bloki operacyjne dla dużych i małych zwierząt, 2 sale szpitalne, zaplecze dla ambulansu weterynaryjnego, salę intensywnej opieki medycznej i aptekę.

Zwierzęta w Klinice żywione są przez firmę De Heus.


 


 


 


„Jako, że firma De Heus jest firmą paszową i pracują tam specjaliści z zakresu żywienia zwierząt, liczymy na to, że będziemy mogli współpracować. Będziemy korzystali z Państwa rad, Państwo z naszych i będziemy wspólnie nie tylko te zwierzęta leczyć, ale i racjonalnie żywić, i kształcić naszych nie tylko studentów, ale również tych, którzy później będą później przychodzić leczyć zwierzęta, w jaki sposób je odpowiednio żywić” – mówi o współpracy z De Heus prof. Małgorzata Szumacher-Strabel, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP.


 


 


 


Centrum Medyczne będzie spełniało 4 funkcje: dydaktyczną, naukowo-badawcza, diagnostyczną i leczenia. Dlatego też bardzo ważną odrywa sala dydaktyczna, przeznaczona dla ok. 90 studentów. Umożliwia ona swobodne wprowadzanie dużych zwierząt gospodarskich w celach dydaktycznych i dokonywanie na nich zabiegów, które będzie można za pomocą aparatu audiowizualnego oglądać w innych podobnych ośrodkach w całej Europie.