II Bal Charytatywny De Heus

28 listopada 2016
-
2 minuty

25 listopada w Łodzi odbył się II Bal Charytatywny firmy De Heus na rzecz Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Łączny dochód z balu wyniósł 102 tys. zł i w całości zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci poszkodowanych w wypadkach w gospodarstwach rolnych.

Pomoc dla Małgosi, Kacpra i Kuby

Tegoroczna edycja balu poświęcona została trzem podopiecznym fundacji „Poza Horyzonty”: Małgosi, Kacprowi i Kubie. Dzięki środkom zebranym podczas balu możliwe stanie się dofinansowanie rehabilitacji Małgosi oraz zakup nowych protez dla Kacpra i Kuby.

 „To nie liczba rąk czy nóg decyduje o naszej sile. Najważniejsze jest to, co mamy w głowie i w sercu. Skutków amputacji nie da się odwrócić – ręka albo noga nie odrośnie. Ale można zrobić wiele, aby życie nadal miało smak, było pełne przygód” – podsumowuje Jasiek Mela, założyciel Fundacji Poza Horyzonty. 

„Poza Horyzonty” to organizacja nietuzinkowa. Daje bowiem szansę na normalne życie. Swoją uwagę skupia zarówno na wsparciu finansowym, jak i psychicznym. Jej pracownicy dzielą się pasją, marzeniami, tak by podopieczni mogli żyć pełnią życia. „To nie jest łatwa droga, ale doświadczenia naszych podopiecznych pokazują, że granice niemożliwego są bardzo daleko i wciąż je przesuwamy” – powiedział Jasiek Mela.

Zebrano ponad 102 tys. złotych

Na balu bawiło się 200 osób – klientów i partnerów handlowych firmy, którzy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w wielkim finale, czyli aukcji charytatywnej. Podczas samych licytacji, łącznie z kwotą 25 tys. zł (na 25-lecie De Heus w Polsce) jaka została przekazana przez firmę De Heus na ręce Fundacji, zebrano ponad 67 tys., które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom. Największe emocje wzbudził „weekend w Kazimierzu Dolnym z Lamborghini”, który finalnie wylicytowano za 8 000 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także m.in. lot szybowcem, możliwość stworzenia własnej i unikatowej kompozycji perfum, zwiedzanie Cieszyna z Formacją Chatelet.

Szczytny cel – pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach rolniczych

„Tego wyjątkowego wieczoru przyświecał nam szczytny cel - pomoc najmłodszym, którzy ucierpieli w wypadkach rolniczych. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas szczególnie ważne, a to w gospodarstwa rolnych jest jeszcze bliższe. Naszą inicjatywę wspierają nasi współpracownicy, hodowcy z różnych zakątków Polski. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami zdziałamy jeszcze dużo dobrego” – powiedział Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus.

Świetną zabawę zagwarantował również występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Kombii. Grzegorz Skawiński wraz z zespołem porwał do tańca nawet tych najbardziej opornych.