Gminny Dzień Dziecka w Dąbiu

03 czerwca 2016
-
3 minuty

Gry i zabawy, związane z bezpieczeństwem, niecodzienne lekcje „Co było pierwsze: jajko czy kura?”, „Skąd bierze się mleko?”, tańce i występy Pana Kleksa – to jedne z atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas piątkowego Gminnego Dnia Dziecka. Piknik dla najmłodszych został zorganizowany na terenie Zespołu Szkół w Dąbiu.

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień dla najmłodszych, dlatego trzeba go dobrze uczcić. Z tej właśnie okazji Tomasz Ludwicki - Burmistrz Miasta Dąbie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna, szkoły z terenu Gminy Dąbie oraz firma De Heus (zajmująca się produkcją pasz dla zwierząt) zorganizowali Dzień Dziecka.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, związanych z bezpieczeństwem. Były zabawy i konkursy, o nietypowych nazwach: czy kurczak może spowodować wypadek, czy bezpiecznie chodzić gęsiego, uwaga - zwierzę na drodze (konkurs na znak drogowy). Za uczestnictwo w nich dzieci otrzymywały odblaskowe bransoletki i czapeczki. Oczywiście, nie zabrakło pojazdów straży pożarnej i policji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

Temat bezpieczeństwa to bardzo bliski naszej firmie temat. Zależy nam na bezpieczeństwie dzieci, dlatego z chęcią pomogliśmy w organizacji pikniku. Przy okazji podzieliśmy się z najmłodszymi wiedzą związaną z pochodzeniem oraz znaczeniem mleka i jajek w diecie oraz poopowiadaliśmy, jak wygląda życie zwierząt na fermie. To ważne tematy, które mają wpływ zdrowie.  – mówią wolontariusze programu De Heus „Działamy i wspieramy”.  

Warto dodać, że poza pomocą przy organizacji Dnia Dziecka, wolontariusze „Działamy i wspieramy” pomogą w remoncie jednej ze szkolnych sali oraz wyposażą ją w sprzęt multimedialny.

Podczas Dnia Dziecka na dzieci czekały także inne niespodzianki: malowanie buzi, zjeżdżalnia, wizyta krowy, misia oraz świnki Pepe. Wszystko to sprawiało, że z buzi maluchów nie znikał uśmiech. Tak piękny i słoneczny dzień, spędzony w miłej i rodzinnej atmosferze, został zakończony występem Pana Kleksa.