Fiber Vibe – nowa linia żywieniowa z paszą strukturalną dla loch już jest

14 lutego 2024
-
2-minuty

Lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego, ograniczenie wrzodów i zaparć, łatwiejsze porody, szybsza regeneracja loch oraz co się z tym łączy satysfakcjonujące wyniki produkcyjne i ekonomiczne – to tylko kilka zalet nowej linii żywieniowej Fiber Vibe.

Linia żywieniowa Fiber Vibe została opracowana dla loch prośnych i karmiących. Wyróżnia ją pasza strukturalna, czyli pasza o wyjątkowej strukturze z grubą frakcją włókna, powstała w wyniku zastosowania specjalistycznej technologii produkcji.

Pasza strukturalna pozytywnie wpływa na funkcjonalność przewodu pokarmowego, a więc i na wzmocnienie odporności, czyli zdrowotności zwierzęcia.

Zdrowsza, najedzona i spokojna locha to także źródło zdrowych prosiąt oraz większych, cięższych, bardziej odpornych i wyrównanych miotów.

- Efekty stosowania Fiber Vibe obserwowane są już w pierwszych tygodniach użytkowania. Wśród nich m.in. odchody lepszej jakości, ograniczenie odorów i mniej wyczuwalny amoniak. Wyższe wyniki techniczne widoczne są po karmieniu loch nową paszą przez cały okres ciąży i laktacji - mówi Bartosz Radoszewski, kierownik ds. produktu De Heus.

Wyniki testów, prowadzonych na fermach w Polsce i Holandii wskazują m.in. na wzrost liczby prosiąt odsadzonych od lochy w roku o ponad 3 oraz mniejszy o 3% remont stada.

Linia Fiber Vibe wspiera rozwój stada podstawowego, odgrywającego istotną rolę w odbudowie sektora trzody chlewnej, co stanowi znaczący kierunek dla firmy De Heus.

- Wiemy, że hodowla loch jest wymagająca, dlatego doradcy żywieniowi De Heus służą wsparciem, a nasze programy żywieniowe pomagają zadbać o dobrostan zwierząt oraz wyniki produkcyjne - podsumowuje Bartosz Radoszewski.