Fermy testowe De Heus

20 grudnia 2019
-
2 minuty

Fermy testowe to jedno z narzędzi zarządzania jakością De Heus. Pozwalają na weryfikację skuteczności naszych nowości produktowych i rozwiązań żywieniowych w określonych, bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Dzięki temu możemy oferować hodowcom produkty o potwierdzonym działaniu i skuteczności. Dodatkowo, prowadzenie ferm testowych pozwala nam spojrzeć na hodowlę znacznie szerzej niż tylko z perspektywy żywienia i rekomendować rozwiązania wspierające dobrobyt zwierząt.

Hodowcy często pytają nas o skuteczne rozwiązania żywieniowe wspierające zdrowotność zwierząt i wysokie wyniki produkcyjne. Właśnie dlatego innowacyjne produkty i rozwiązania żywieniowe, jakie opracowuje nasz dział badań i rozwoju, przed wprowadzeniem do regularnej sprzedaży są każdorazowo sprawdzane na fermach testowych De Heus. Dzięki temu jesteśmy pewni, że przy zachowaniu wskazanych warunków chowu pomogą osiągnąć określone rezultaty produkcyjne.

Fermy testowe są istotnym ogniwem w łańcuchu produkcji De Heus, zapewniając możliwość bieżącej kontroli jakości produktu w rzeczywistych, bezpiecznych i powtarzalnych warunkach, bo hodowla to mierzenie się z prawdziwymi, codziennymi wyzwaniami.


Z tego powodu na fermach testowych odtwarzane są warunki chowu w standardowym, właściwym dla danego gatunku cyklu. Wstawienie nowego stada jest poprzedzone odpowiednimi pracami przygotowawczymi, obejmującymi m.in. mycie i dezynfekcję. Zachowane są również wszelkie procedury weterynaryjne, a zwierzęta pozostają pod stałą opieką lekarza. Fermy są zautomatyzowane, a nad prawidłową pracą wszystkich systemów i komfortem zwierząt czuwa dedykowany pracownik. Pozwala nam to tworzyć najlepsze produkty i pomagać naszym klientom w rozwoju. W ten sposób, już teraz możemy dostarczać właściwe rozwiązania oraz wyznaczać nowe trendy w hodowli.

Obecnie na naszej fermie testowej drobiu trwa projekt testujący rozwiązania żywieniowe dla indyków, wspierające chów bez antybiotyków. Postępy są monitorowane na bieżąco – i to dosłownie, bo na fermie zostały zamontowane kamery, które śledzą rozwój ptaków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Z materiałami, które powstały do tej pory można zapoznać się tu:

Zostań liderem w hodowli indyków z De Heus!