„Dzień Rodziny” w Parzęczewie, czyli piknik dla dzieci i rodziców

16 maja 2016
-
3 minuty

W piątek, w szkole podstawowej w Parzęczewie, odbyła się niecodzienna lekcja o zagadkowym tytule „Co było pierwsze, jajko czy kura?”. Wesoły i interaktywny wykład poprowadziła Małgorzata Moszczyńska, specjalista ds. drobiu. Lekcja odbyła się na tablicy interaktywnej, której fundatorem jest firma De Heus. Zajęcia zapoznały dzieci z różnymi gatunkami drobiu oraz odpowiedziały na wiele ich pytań związanych ze zwierzętami.


Następnie, najmłodsi wspólnie z rodzicami, udali się na piknik, zorganizowany z inicjatywy wolontariuszy programu „Działamy i wspieramy”.

Podczas pikniku rozstrzygnięto konkursy plastyczne „Jak wyglądało życie na wsi na przełomie wieku” (skierowany do uczniów klas IV-VI) oraz „Bezpieczeństwo na wsi” (w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie klas I-III). Bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza na wsi, to poważny temat, który wspiera firma De Heus, m.in. prowadząc dla dzieci prelekcje, obdarowując je elementami odblaskowymi oraz ochronnymi, budując miejsca przyjazne i bezpieczne dzieciom. 

 „Zachwyciły nas prace dzieci. Wykonały niesamowite makiety, przedstawiające życie na wsi, dbając o wszelkie detale, namalowały również piękne rysunki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.” – mówi Agnieszka Głodek, specjalista ds. wolontariuszka programu „Działamy i wspieramy”.

W trakcje pikniku panowała rodzinna atmosfera. Słychać było śmiechy i okrzyki. Rodzice wraz z dziećmi prowadzili stoiska klasowe, oferując różnorodne atrakcje, od słodkich wypieków, wyśmienitych naleśników i sałatek, poprzez własnoręcznie robione ozdoby aż do przejażdżek bryczką. Odbyły się także liczne konkursy, m.in. turniej rodzinny pod hasłem „Rodzina to najlepsza drużyna”, w trakcie którego uczniowie wraz z rodzicami wykazali się sprawnością fizyczną i wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Zorganizowano również m.in. wyścigi w workach, zabawy taneczne, animacje z klaunem, połączone z pokazem baniek mydlanych, malowanie twarzy. Więcej zdjęć dostępnych jest tutaj.
Zapraszamy również do obejrzenia filmu z wydarzenia.