Dzień Dziecka w Dobinie

31 maja 2016
-
2 minuty

Już w sobotę - 4 czerwca, serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka do Dobina (k. Wałcza). Na nowo powstałym placu sportowo-rekreacyjnym odbędą się gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Plac powstał z inicjatywy wolontariuszy programu De Heus „Działamy i wspieramy” przy współpracy z Gminą Wałcz oraz dużym zaangażowaniem mieszkańców. Wszyscy razem przygotowywali teren pod plac. Sadzili drzewa, malowali zabawki oraz przygotowywali grunt pod nowe. Wcześnie teren ogrodzili, dzisiaj zakładają łapacze na piłki. Wszystko to po to, aby zapewnić dzieciom z okolicy nowe, bezpieczne miejsce do zabaw.

Jak mówią, chcieli coś zmienić, poprawić bezpieczeństwo dzieci i zapewnić im miejsce, w którym będą mogli spokojnie spędzać czas, również z rodzicami, bo i dla nich znajdzie się kącik.

Oficjalne otwarcie nowego placu rekreacyjno-sportowego w Dobinie odbędzie się już 4 czerwca podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Tego też dnia na dzieci będzie czekać wiele atrakcji – konkursów i zabaw.

Kolejne wspólne działania, porządkujące teren placu już w następną sobotę – 21 maja. Jeśli macie ochotę dołączyć i pomóc w pracach, zapraszamy – wszelka pomoc mile widziana!