Działamy i wspieramy i ... budujemy ogród doświadczeń i ścieżkę sensoryczną

15 maja 2017
-
2 minuty

Pracownicy firmy De Heus w ramach programu "Działamy i wspieramy" budują w Woźnikach (woj. małopolskie) ogród doświadczeń ze ścieżką sensoryczną. Uatrakcyjni on dzieciom lekcje przyrody, umożliwiając przeprowadzanie eksperymentów wśród zieleni pachnących roślin. Na realizację ogrodu firma De Heus przeznaczyła 50 tys. zł netto.

Ważnym elementem ogrodu jest ścieżka sensoryczna, która nie tylko zapewni dzieciom zabawę, ale i zadba o prawidłowy rozwój motoryki oraz równowagi i koordynacji ruchowej. Pobudzi także wrażenia i wyobraźnie dotykową. Obok ścieżki posadzono smakowite i pachnące roślinki, tak by dodatkowo wpłynąć na zmysły dzieci.

„Ogród doświadczeń pozwala na poznawanie zmysłami otaczającego świata. Przechodząc całą ścieżkę, dzieci zaznajomią się z różnymi strukturami materiałów ekologicznych – szyszkami, korą, kamieniami. Najmłodsi poznają również właściwości wody, będą obserwować pogodę, rozpoznawać rośliny i zwierzęta. Na zielonych lekcjach przyrody będą przeprowadzać różne eksperymenty i obserwacje.” – mówi Ewelina Wardęga, pracownik De Heus.

W tworzeniu ogrodu pracownikom De Heus pomagają rodzice oraz nauczyciele. Każdy ma swoje zadanie. Jedni sadzą roślinki, inni tworzą i mocują karmniki, budują schody, kształtują ścieżkę czy malują. W projekt ogrodu zaangażowała się również firma Agropunkt z Zatora – dystrybutor produktów De Heus, który dostarczył najlepszą dla roślin w ogrodzie ziemię oraz trawę.

Oficjalne otwarcie ogrodu doświadczeń odbędzie się już 3 czerwca 2017 r. o godz. 14.00. Pojawi się na nim Jasiek Mela - Prezes Fundacji „Poza Horyzonty”.