De Heus wzmacnia strategiczną pozycję w Wietnamie poprzez przejęcie biznesu paszowego Masan

09 listopada 2021
-
2 minuty

W następstwie porozumienia podpisanego w dniu 14 września 2021 r. między firmami De Heus Wietnam i Masan (MNS Feed), 5 listopada 2021 r. ogłaszano zawarcie strategicznej umowy, zgodnie z którą De Heus przejmie kontrolę nad całkowitą działalnością MNS Feed w zakresie produkcji pasz (100% udziału w marce ANCO i 75,2% w Proconco). Transakcja wymaga formalnego zatwierdzenia przez lokalną instytucję, co zgodnie z przewidywaniami powinno nastąpić jeszcze w 2021 r.

Działalność paszowa MNS Feed obejmuje trzynaście zakładów produkujących pasze
dla zwierząt i jedną fabrykę premiksów, o łącznej mocy produkcyjnej sięgającej prawie
4 milionów ton. Przejęcie wzmocni tym samym pozycję De Heus na największym rynku pasz dla zwierząt w regionie Azji Południowo-Wschodniej. W ramach transakcji spółki zawarły również wiele długoterminowych umów strategicznych na dostawy pasz i żywca przez De Heus do Masan. Transakcja pozwala obu firmom zoptymalizować i zwiększyć produktywność w łańcuchu produkcji białka zwierzęcego w modelu 3F (Feed-Farm-Food, czyli pasza-farma-żywność), poprzez wykorzystanie siły i możliwości każdej ze stron.

 

Partnerstwo Win-Win

Jako rozwijająca się firma rodzinna specjalizująca się w żywieniu zwierząt, De Heus jest mocno zaangażowana w działania na rzecz zrównoważonej produkcji bezpiecznej
i zdrowej żywności. Ambicją firmy jest bycie silnym partnerem w rolniczym łańcuchu wartości, umożliwiającym rolnikom i sprzedawcom zrównoważony rozwój. Przejęcie MNS Feed wspiera strategię De Heus skoncentrowaną na oferowaniu wysokiej jakości rozwiązań w zakresie żywienia, genetyki i zarządzania gospodarstwem na wietnamskim rynku.

 

Łączenie dziedzictwa

Przed połączoną organizacją, która stanie się największą firmą paszową
na niezależnym wietnamskim rynku pasz, rysuje się obiecująca przyszłość. Fuzja połączy bogatą historię, wiedzę i doświadczenie obu organizacji: ponad 100 lat doświadczenia żywieniowego De Heus i dekadę dynamicznego rozwoju firmy w Wietnamie oraz odnoszące sukcesy marki z oferty MNS Feed jako pioniera w żywieniu zwierząt.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przełomowego przejęcia dla De Heus. Serdecznie witamy klientów i pracowników MNS Feed w rodzinie De Heus. Jesteśmy przekonani,
że połączenie cieszącego się dużym szacunkiem biznesu MNS Feed z istniejącą organizacją De Heus przyniesie korzyści wszystkim. Obie firmy mają silną reputację rynkową i są dumne z dostarczania naszym klientom produktów wysokiej jakości oraz zapewniania im najlepszej dostępnej obsługi. Będziemy kontynuować te działania, czerpiąc to, co najlepsze z „dwóch światów” i tworząc w ten sposób niekwestionowaną pozycję marki zajmującej się żywieniem zwierząt na najwyższym poziomie, gotowej na świetlaną przyszłość na rosnącym wietnamskim rynku paszowym” - mówi Gabor Fluit, dyrektor generalny De Heus Asia.

 

Wspólna podróż przed nami

Johan van den Ban, dyrektor generalny De Heus Wietnam i Kambodża, dodaje: „Patrząc w przyszłość, De Heus będzie nadal rozwijać nowe inicjatywy w zakresie łańcucha wartości, skoncentrowane na ochronie jakości produktów oraz poprawie pozycji hodowców i sprzedawców zwierząt gospodarskich i akwakultury. Ta transakcja przyspieszy realizację naszego zobowiązania do przeniesienia łańcucha produkcji białka zwierzęcego w Wietnamie na wyższy poziom pod względem bezpieczeństwa żywności, produktywności i zrównoważonego rozwoju. Wraz z niezależnymi rolnikami, naszymi dystrybutorami pasz, pracownikami i partnerami strategicznymi jesteśmy gotowi na dalszy rozwój i sukces.”