De Heus otwiera nową wytwórnię i wspiera rozwój akwakultury w Birmie

26 listopada 2019
-
3 minuty

25 listopada 2019 r. De Heus Myanmar (Birma) świętował otwarcie dedykowanego zakładu produkcji pasz dla ryb i skorupiaków. Ten nowoczesny zakład produkcyjny zapewni lokalnym hodowcom dostęp do przyjaznych środowisku i niedrogich pasz wysokiej jakości, a tym samym pozwoli na zrównoważony rozwój ich gospodarstw.

To już trzeci zakład produkcyjny w Birmie, jaki został uruchomiony w przeciągu zaledwie trzech lat obecności De Heus na tamtejszym rynku. Nowy obiekt, który znajduje się w Myaung niedaleko Yangon – w centrum akwakultury, pozwoli De Heus produkować rocznie ponad 200 000 ton paszy. Otwarcie nowej fabryki De Heus to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na paszę dla ryb i skorupiaków.

 „Produkcja białka zwierzęcego w Birmie szybko się rozwija. Ostatecznie celem jest zapewnienie naszym klientom wysokiej jakości produktów paszowych, porad i wsparcia, które pozwolą im dalej profesjonalizować swoje gospodarstwa i znajdować nowe rynki zbytu dla tych produktów” mówi Arno Willemink, dyrektor zarządzający De Heus Myanmar.

Koen de Heus, dyrektor zarządzający Royal De Heus: „Jesteśmy dumni z wspierania naszych klientów w sposób, który pozwala im rozwijać działalność, a jednocześnie zmniejszać ich wpływ na lokalne środowisko. Na przykład stosowanie pływających pokarmów obniża zanieczyszczenie wody, co z kolei poprawia zdrowie ryb i przyspiesza ich wzrost, prowadząc do wyższych dochodów dla lokalnych rolników.”

„Jako firma rodzinna cenimy nasz wkład w rozwój sektora rolnego. Nasze podejście do gospodarstwa pozwala nam dostosować nasze porady do lokalnych warunków rolnika. Pozwala nam wspierać rolników w procesie rozwoju ich działalności. Dlatego to zaszczyt, że jesteśmy w stanie otworzyć nasz trzeci obiekt w Birmie”, dodaje Gabor Fluit, dyrektor grupy Royal De Heus Azja.

Otwarciu fabryki towarzyszyła także akcja sprzątania terenu otaczającego wytwórnię, zorganizowana przez pracowników De Heus. W ten sposób zwrócono uwagę na rosnący problem zanieczyszczenia środowiska, zwłaszcza przez plastik pochodzący z artykułów jednorazowego użytku.