De Heus Cup 2018 - gramy

21 maja 2018
-
3 minuty

Już za miesiąc rusza Mundial 2018 w Rosji, który rozpali serca wszystkich miłośników futbolu i kibiców narodowych drużyn. Tymczasem, sportowych emocji dostarczą nam rozgrywki w ramach De Heus Cup 2018. W czterech miejscowościach w Polsce odbędą się eliminacyjne turnieje piłkarskie połączone z piknikami rodzinnymi. Pierwsze mecze zostały rozegrane w minioną sobotę (19.05) w Biskupcu oraz niedzielę (20.05) w Myszyńcu.

Moc sportowych emocji dla młodszych i starszych. 

III-etapowy projekt pod nazwą "De Heus Cup 2018 - w zdrowym ciele zdrowy duch" odbywać się będzie w czterech miejscowościach: Biskupcu i Myszyńcu, gdzie 19 i 20 maja odbyły się pierwsze turnieje eliminacyjne oraz w Goworowie i Raciążu, gdzie 3 czerwca rozegrane zostaną mecze kwalifikacyjne. Po pierwszych turniejach, do wielkiego finału przeszły następujące drużyny: Tęcza Biskupiec I, Tęcza Biskupiec II oraz Świd Baronowo i Aldo Bartnik Myszyniec.


W rywalizacji De Heus Cup 2018 bierze udział około 400 młodych przyszłych Lewandowskich, Błaszczykowskich, Glików i Milików. To zdolne i ambitne chłopaki, przed którymi wielka kariera. A póki co zapewniają nam wielkie emocje – mówi pomysłodawca turnieju Piotr Gójski, kierownik regionalny ds. bydła De Heus.

- W trakcie trwania rozgrywek, zadbaliśmy także o widzów. W strefie kibica przewidzieliśmy moc atrakcji, w tym różnego rodzaju konkursy i zabawy, które poprowadzą nasze koleżanki i koledzy z firmy – dodaje.

Firma De Heus do współpracy zaprosiła lokalnych producentów mięsa, jaj i mleka, którzy razem z ekspertami żywieniowymi De Heus podczas pikników zwracają uwagę dzieci na znaczenie powyższych produktów w codziennej diecie. Bardzo ważnym celem De Heus Cup 2018, poza wsparciem rozwoju młodych i aktywnych chłopców, jest promowanie zdrowego odżywiania, aktywnej formy spędzania czasu i oderwanie dzieci od komputerów, a także zacieśnienie relacji rodzinnych oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych. Właśnie dlatego, w przerwie między rozgrywkami policjanci i strażacy opowiadają o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy też podczas zbliżających się wakacji.

Dodatkowo, dzieci zostały obdarowane odblaskowymi, świecącymi w ciemności maskotkami, których celem jest ochrona najmłodszych poprzez zapewnienie im większej widoczności. Przez cały turniej odbywają się rozmaite zabawy rodzinne. Turbo kozak, Strong Man oraz Super Dojarz to kilka konkurencji, jakie zabawiały licznie zgromadzonych gości. 

Wielki finał 

Drugim etapem projektu będzie rozegrany 30 czerwca turniej finałowy w Myszyńcu, który wyłoni zwycięzców tej edycji. Następnie na przełomie sierpnia i września 2018 r. drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca pojadą na wspólną wycieczkę śladami gwiazd futbolu.