Akademia Płynnego Żywienia

10 września 2015
-
3 minuty

W dniach 7-9.września w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie), hodowcy, stosujący system płynnego żywienia lub przymierzający się do jego zainstalowania spotkali się na IV edycji Akademii Płynnego Żywienia. Warsztaty przeprowadzili doświadczeni w mokrym żywieniu świń żywieniowcy – Henk Honderd, Ruud Bens i Jakub Kempa.


Zagadnieniem towarzyszącym IV edycji Akademii Płynnego Żywienia było zastosowanie produktów gorzelnianych w żywieniu świń na mokro. Uczestnicy wysłuchali wykładów dotyczących właściwości produktów odpadowych z przemysłu gorzelniczego, przygotowania i magazynowania płynnych koncentratów oraz zastosowania drożdży. Rok wcześniej mieli okazję poznać produkty przemysłu browarniczego, jeszcze wcześniej produkty uboczne pochodzenia mlecznego.

Podczas spotkania hodowcy zwiedzili również gorzelnię w Myślętach oraz poznali funkcjonowanie chlewni z instalacją do mokrego żywienia Radosława Brzozowskiego.

Indywidualne podejście

Żywienie płynne jest jednym z wielu programów „szytych na miarę”, czyli oferujących indywidualne podejście oraz najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania żywieniowe, jakie oferuje De Heus.
  

Nr 1 na rynku

W Polsce metoda ta dopiero się rozwija, funkcjonując jedynie na ok. 90 fermach. De Heus jest liderem na rynku płynnego żywienia w Polsce, obsługując ponad 50% ferm z instalacjami do płynnego żywienia.