Akademia Indyka po raz szósty

12 lutego 2016
-
3 minuty

6 edycji Akademii Indyka za nami, a to oznacza 12 spotkań w 2 lokalizacjach, 26 prelegentów z różnych krajów (genetyków, wykładowców akademickich, zootechników, pracowników wylęgarni, lekarzy weterynarii, żywieniowców), ponad 50 prelekcji, 1500 uczestników łącznie i kilka tysięcy odwiedzających platformę www.akademiaindyka.deheus.pl .

Kolejny raz, tradycyjnie już, spotkaliśmy się w Opalenicy (9.02) i Iławie (11.02). Tłumnie przybyłych uczestników przywitał Adam Zaleski – dyrektor generalny De Heus, który zwrócił uwagę na wyjątkowość projektu wynikającą ze współpracy 6 firm: De Heus, Aviagen, Grelavi, Evonik,  Huvepharma i Biomin.


Wiedza i doświadczenie

Współpraca autorytetów w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata, połączenie wiedzy i doświadczenia ekspertów umożliwiło hodowcom poszerzenie swoich kompetencji i umiejętności, przekładających się na poprawę wydajności hodowli. W ten sposób Akademia Indyka przyczynia się rozwoju rynku indyczego, a rynek rośnie, co najlepiej potwierdzają liczby. Ilość wstawień piskląt indyczych w roku 2015 wyniosła 41 mln, co oznacza wzrost o prawie 20% względem roku 2014.Akademia Indyka to duże przedsięwzięcie, angażujące setki hodowców. Cieszymy się, że wspólnie z Państwem możemy poprawiać dobrostan ptaków oraz wyniki ekonomiczne hodowli.

Więcej informacji o ostatniej konferencji Akademii Indyka, planach rozwoju projektu oraz ciekawostki hodowlane znajdą Państwo na stronie www.akademiaindyka.deheus.pl