Akademia Indyka

07 listopada 2014
-
2 minuty

Wsparcie polskich hodowli indyków, nieustanna poprawa wskaźników ekonomicznych oraz dobrostanu ptaków to cele Akademii Indyka, która rusza już 18. listopada.

Akademia Indyka to unikatowy i prestiżowy program, dedykowany zaproszonym osobom, które na co dzień prowadzą profesjonalną hodowlę bądź chów indyka.

Światowi eksperci przeprowadzą dla uczestników cykl 6 bezpłatnych spotkań, na których omówione zostaną specjalistyczne zagadnienia. Dotyczyć one będą m.in. najnowszych trendów chowu indyków, hodowli bez antybiotyków, zootechnicznych aspektów produkcji, sposobów na poprawę dobrostanu indyków. Spotkania odbywać się będą kwartalnie (w Sulęcinie i w Iławie) do 2016 r., obejmując w tym czasie merytorycznym wsparciem uczestników.

 „Chcemy wspomóc hodowców w ich ciężkiej pracy, udzielić im wskazówek, specjalistycznych porad praktycznych, które pozwolą poprawić efektywność produkcji. Akademia to źródło kompleksowej wiedzy na temat trudnego w hodowli indyka. Wykłady poprowadzą najlepsi światowi specjaliści z branży, odpowiedzialni za wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego mięsa indyczego. Umożliwi to uczestnikom zdobycie informacji z każdego etapu produkcji indyczej, od genetyki po ubojnie.” – wyznaje Michał Szafryna, kierownik produktu ds. drobiu.

Akademia Indyka powstała z inicjatywy firmy De Heus przy współpracy z autorytetami w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata, z frimami: Aviagen, Grelavi, Evonik,  Huvepharma, Biomin. Połączenie wiedzy i doświadczenia ekspertów stanowi niepowtarzalną możliwość poszerzenia swoich kompetencji i umiejętności, przekładających się na poprawę wydajności hodowli.