Akademia A’locha

06 kwietnia 2016
-
3 minuty

5 kwietnia w Bronisławowie odbyła się I edycja Akademii A’locha – warsztatów dla hodowców stada podstawowego. Akademia powstała z inicjatywy Grupy A'locha, czyli grupy specjalistów ds. zarządzania stadem podstawowym, działających w ramach firmy De Heus. 

Maksymalizacja produkcji

„Maksymalizacja produkcji trzody chlewnej przy jednoczesnym dbaniu o dobrostan zwierząt 
i optymalizację kosztów w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Szansą na odbudowę rynku trzodowego jest rozwój stada podstawowego, właśnie dlatego w firmie De Heus działa unikalna grupa ekspertów, zajmujących się wsparciem hodowców w zarządzaniu stadem podstawowym (Grupa A’locha)” – mówi Marcin Forkajm, kierownik produktu ds. trzody chlewnej De Heus.


Akademia A’locha to nowy i unikatowy projekt. Kierowany jest do hodowców stada podstawowego, mających plany rozwoju hodowli bądź planujących rozpoczęcie prowadzenia stada podstawowego. Celem Akademii jest wsparcie polskich hodowców loch w poprawie wskaźników ekonomicznych oraz dobrostanu zwierząt.

Sukces stada podstawowego

„Sukces stada podstawowego to kombinacja wielu elementów, od żywienia poprzez profilaktykę aż po kompleksowe zarządzanie. Tematów jest więc wiele. My jednak wybór poruszanych zagadnień dopasowujemy do potrzeb uczestników i rozwijamy zgodnie z ich sugestiami. Wszystko po to, abyśmy wspólnie mogli zadbać o rozwój rynku trzody chlewnej w Polsce.” – dodaje Marcin Forkajm.


Podczas spotkania hodowcy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomiki prowadzenia stada podstawowego. Wysłuchali prelekcji lek. wet. Pawła Wróbla o profilaktyce stada podstawowego i jej wpływu na wyniki ekonomiczne i produkcyjne, Dariusza Adrjana (De Heus) o wpływie żywienia loch na wyniki ekonomiczne, Krzysztofa Świątka (De Heus) o ekonomice inwestycji oraz tematu, przedstawionego przez hodowcę – Krzysztofa Urbańskiego - jak zbieranie wyników produkcyjnych ułatwiło mi codzienną pracę ze stadem podstawowym.

Kolejne spotkanie Akademii już za pół roku. W międzyczasie eksperci będą odwiedzać fermy, spotykać się z hodowcami, rozmawiać o trudnościach, z którymi się borykają oraz prowadzić warsztaty. 


Więcej zdjeć na naszym Facebook-u. Zapraszamy!