Gł. specjalista ds. BHP, inspektor ochrony p. poż.

Szukamy kandydata na stanowisko głównego specjalisty ds. BHP, odpowiedzialnego za nadzór nad zadaniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny oraz ochrony przeciwpożarowej we wszystkich wytwórniach De Heus w Polsce.

Rekrutacja zakończona

Łęczyca / wytwórnie De Heus

Pełen etat

Wykształcenie wyższe

Otwórz rekrutację

Obowiązki na stanowisku

  • Realizacja zadań służby BHP oraz celów i zadań BHP/PPOŻ wynikających z polityki, strategii i standardów De Heus Polska.
  • Realizacja zadań Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej w celu zapewnienia zgodności z Aktami Prawnymi dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej.
  • Nadzór, koordynacja, współtworzenie odpowiednich standardów i procedur BHP/ PPOŻ oraz koordynacja i prowadzenie szkoleń BHP/PPOŻ.
  • Przeprowadzanie kontroli, audytów i analiz zgodności BHP/PPOŻ wraz z propozycją działań do podjęcia.
  • Współpraca z kierownictwem w zakresie ciągłej poprawy warunków i bezpiecznej organizacji pracy oraz podnoszenie świadomości pracowników w zakresie BHP i PPOŻ.
  • Wdrażanie i koordynowanie programów doskonalących bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, w tym opiniowanie instrukcji BHP na poszczególnych stanowiskach pracy.
  • Współpraca z jednostkami zewnętrznymi i administracji państwowej w obszarze BHP, PPOŻ.
  • Współpraca z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami.
  • Nadzór i współpraca z pozostałymi wytwórniami De Heus w Polsce.
  • Zapewnienie zgodności wszystkich działań w Spółce z przepisami BHP.

Nasze oczekiwania względem kandydata

  • Wykształcenie wyższe lub podyplomowe na kierunku związanym z BHP/ PP.
  • Aktualne uprawnienia do wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
  • Min. pięć lat doświadczenia na podobnym stanowisku (w branży produkcyjnej).
  • Bardzo dobrą znajomość przepisów prawa i procedur z zakresu BHP i PPOŻ oraz umiejętność ich interpretowania.
  • Znajomość i umiejętność stosowania metodyki analiz przyczyn źródłowych (RCA) zdarzeń.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (B2).
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel.

Co oferujemy?

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w stabilnej, międzynarodowej firmie.
  • Atrakcyjny i klarowny system wynagradzania.
  • Elastyczny grafik i zarządzanie czasem pracy/home office.
  • Niezbędne narzędzia pracy, także do użytku prywatnego.
  • Wsparcie w rozwoju i otwartą ścieżkę kariery.
  • Program szkoleń oraz dofinansowanie do studiów i nauki j. angielskiego.
  • Plan oszczędnościowy i ubezpieczenie na życie finansowane przez firmę.
  • Dofinansowanie do kart sportowych i pakiety medyczne.
  • Fundusz socjalny i dodatki okolicznościowe.
  • Pracę w zespole, który stawia na wsparcie i efektywną komunikację.