Portret - Marcin Wojno

Marcin Wojno jest kierownikiem magazynu przy wytwórni pasz De Heus w Łomży. Zapytaliśmy Marcina, co sądzi i pracy w De Heus!

Jak zaczęła się Twoja historia z De Heus?

W De Heus pracuje od 2011 roku, a dołączyłem do zespołu wytwórni w Łomży jako kierownik magazynu. Posiadałem już doświadczenie w samej pracy w magazynie i zarzadzaniu zespołem, ale szczerze mówiąc nie miałem zielonego pojęcia o branży i produkcji pasz. Zaciekawiło mnie jednak ogłoszenie i firma o ugruntowanej pozycji na rynku, dająca możliwości rozwoju i swobodę działania oraz szanująca pracownika. Postanowiłem więc aplikować.

Już samo spotkanie rekrutacyjne przebiegło w miłej atmosferze. Konkretne wymagania i oczekiwania - byłem pod dużym wrażeniem. Proces rekrutacji zakończył się dla mnie pomyślnie i w ten sposób dołączyłem do zespołu De Heus!

Jak wyglądają zadania na Twoim stanowisku pracy?

Na co dzień zarządzam kilkunastoosobowym zespołem, z którym zapewniam ciągłość przepływów roboczych do realizacji dziennych celów wyznaczonych dla Łomży. Brzmi niejasno? Innymi słowy wyznaczam i nadzoruję zadania, dbam o dostępność i planowanie realizacji zamówień, prawidłowy przepływ dokumentacji, proces workowania i zgodność stanów magazynowych. Wszystko to według założeń, jakie zostały określone dla naszej wytwórni.

Szeroko rozumiana gospodarka magazynowa obejmuje wiele zadań i obowiązków. Nie poprzestaję jednak tylko na nich. Firma umożliwiła mi udział w wielu projektach, dzięki czemu mam realny wpływ na zmiany zachodzące nie tylko w Łomży, ale i w całej naszej organizacji. Uczestniczę w działaniach zmierzających do poprawy organizacji pracy, poszukując nowych i lepszych rozwiązań. A tych można upatrywać w wielu obszarach, od optymalizacji kosztów materiałów eksploatacyjnych, utylizacji i zagospodarowania odpadów, przez pozyskiwanie kontaktów i współpracę z firmami zewnętrznymi, aż po udział w tworzeniu systemu operacyjnego zarządzania magazynem WMS/DHP.

Co cenisz w De Heus?

Odkąd dołączyłem do De Heus, udało mi się wprowadzić wiele zmian organizacyjnych w codziennej pracy naszego zespołu. Poprawa infrastruktury, udoskonalenie systemu operacyjnego oraz działania lean poprawiły jakość, podniosły wydajność obsługi oraz standard wizualny magazynu, wpływając w konsekwencji na wygląd naszych „palet-pasz”, terminowość dostaw i zadowolenie naszych klientów.

W zespole Łomży cenię sobie profesjonalizm i dobrą atmosferę w pracy, możliwość wyrażania własnych opinii i wdrażania pomysłów. Mam wspaniały zespół współpracowników oraz dobre kontakty na poziomie managerskim i z bezpośrednim przełożonym. Moja praca daje mi dużą satysfakcję, nie ma w niej monotonności i nudy. De Heus daje mi możliwość realizacji własnych pomysłów i ciągłego rozwoju, dlatego cieszę się, że mogę być częścią tej drużyny.

Dołącz do naszego zespołu!

Oferujemy szeroki wachlarz możliwości rozwoju na różnych stanowiskach. Znajdź odpowiednie dla siebie i dołącz do nas!

Aleksandra Frankiewicz

Dyrektor HR