Home / III edycja - 2018 r.

III edycja - 2018 r.

To już trzecia edycja programu "Działamy i wspieramy"! Razem z nową edycją, wspólnie z Państwem, realizujemy następujące działania:

podchody_do_wiejskiej_zagrody_-_gostomia__-_dzia__amy_i_wspieramy_de_heus__2_.jpg

De Heus Cup 2018: turniej piłkarski – Myszyniec, Biskupiec, Mława, Giżycko, Ostrołęka (woj. mazowieckie, woj. warmińsko-mazurskie)

W czterech miejscowościach (Myszyniec, Biskupiec, Raciąż, Goworowo) w Polsce odbyły się eliminacyjne turnieje piłkarskie połączone z piknikami rodzinnymi "W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Bardzo ważnym celem De Heus Cup 2018, poza wsparciem rozwoju młodych i aktywnych chłopców, było promowanie zdrowego odżywiania, aktywnej formy spędzania czasu i oderwanie dzieci od komputerów, a także zacieśnienie relacji rodzinnych oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych. Właśnie dlatego, w przerwie między rozgrywkami policjanci i strażacy opowiadali o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy też na wakacjach.

Poza tym, na dzieci i dorosłych czekało wiele gier i zabaw, m.in. Turbo Kozak, Super Dojarz (tak! Super Dojarz, czyli rywalizacja o zdobycie tytułu mistrza w dojeniu krowy na czas).

W organizację turniejów włączyły się także firmy: Aldo, PHU Bursztyn oraz Vet-Pasz Gabinet Weterynaryjny.

de_heus_cup_2018_-_dzia__amy_i_wspieramy__2_.jpg

De Heus – bezpieczeństwo z klasą – Gostomia (woj. zachodniopomorskie)

Zorganizowaliśmy także grę terenową dla dzieci. Jej trasa objęła teren wsi, a punktami przystankowymi były gospodarstwa lokalnych rolników, plac w centrum wsi, polanka nad stawem oraz pobliski las. W każdej strefie na uczestników czekali pracownicy De Heus oraz przedstawiciele KRUS, Lasów Państwowych, Straży Gminnej, Policji, OSP, właściciele gospodarstwa rolnego – Państwo Kunowie oraz Państwo Uran, a także wyzwania oraz nietypowe zajęcia, których celem był wzrost świadomości bezpiecznego zachowania w gospodarstwie rolnym, na drodze, w lesie i nad wodą czy też podczas spotkania z niebezpiecznym psem. Grze towarzyszyły zadania, których prawidłowe rozwiązanie w najszybszym czasie zakończyło się otrzymaniem nagrody.

Poza grą terenową pracownicy De Heus zbudowali dzieciom klasę w DeHe, wyposażoną w krzesła ze stolikami do praktycznej nauki na świeżym powietrzu oraz w edukacyjne zabawki, zwiększające świadomość dzieci dot. zagrożeń na wsi.

— Klasa w DeHe - fajna rzecz. W DeHe, bo jest zrobiona z desek, z drewna, ale jest to też lekki skrót do nazwy firmy De Heus. Bardzo fajne skojarzenie, wielkie brawa też za nazwę – mówi Jan Matuszewski, Wójt Gminy Wałcz. — Jest nam bardzo miło, ponieważ w ciągu trzech lat
firma De Heus właśnie w społeczeństwo, w nas wszystkich, w mieszkańców i nasze dzieci zainwestowała 160 tys. zł (netto). To poważne środki. Jesteśmy szczęśliwcami – dodaje Wójt.

1__podchody_do_wiejskiej_zagrody_-_gostomia__-_dzia__amy_i_wspieramy_de_heus__1_.jpg

Bezpieczny Dzień Dziecka – Czarnia (woj. mazowieckie)

Współorganizowaliśmy Dzień Dziecka, podczas którego zabraliśmy dzieciaki w podróż wyjątkową kolejką, zbudowaną przez firmę Aldo, po torze, na którym umieszczone były znaki, sygnalizatory świetlne i  przeszkody, porozmawialiśmy o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy oraz przeprowadziliśmy zaskakujące (dzieci i nie tylko...) doświadczenia z jajkami, colą i płynem do naczyń…

Zaprosiliśmy również najmłodszych do udziału w konkursach oraz grach i zabawach, które oczywiście sami przeprowadziiliśmy. Nie zabrakło grilla i waty cukrowej!

De Heus – bezpieczeństwo z klasą: bezpieczeństwo nad wodą – Konarzyny (woj. pomorskie)

W Konarzynach, wspólnie z Kołem PZW Konarzyny, firmą Karma, Stowarzyszeniem Klub Mam zorganizowaliśmy rodzinne zawody wędkarskie. Oczywiście, wolontariusze „Działamy i wspieramy” nie mogli poprzestać na samym wędkowaniu, dlatego wspólnie z ekspertami z pobliskiego Nadleśnictwa, z Policją, OSP, WOPR przeprowadzili dla dzieci warsztaty i zabawy dot. bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę
na zachowania nad wodą.

Temat bezpieczeństwa nad wodą, zwł. w okresie zbliżającym się wakacji jest tematem bardzo ważnym. Dlatego też, dzieci które wygrały przygotowane konkursy zdobyły kurs nauki pływania.

akademia_bezpiecznego_przedszkolaka_-_____ka_wielka_-_dzia__amy_i_wspieramy__3___copy_.jpg

Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka – Łęka Wielka (woj. wielkopolskie)

Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka to cykl warsztatów dla najmłodszych związanych z tematem bezpieczeństwa. Dzieci poprzez gry i zabawy uczyły się m.in. o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, podczas zabawy, o pierwszej pomocy i bezpieczeństwie w gospodarstwach rolnych.

Dodatkowo przy siedzibie Stowarzyszenia Akademia Przedszkolaka w Łęce Wielkiej powstał Figlogaj - bezpieczny plac zabaw z pięknym ogrodem. Wszystko to przy współpracy z firmą Ciechanowscy.

Rozwiń skrzydła z De Heus - Sienna (woj. wielkopolskie)

Nauka poprzez zabawę – to najważniejsze hasło tego projektu, podczas którego odbył się cykl eksperymentów badawczych mających na celu wyposażenie dzieci w wiedzę i umiejętności przyrodnicze.

Zajęliśmy się m.in. budową karmników dla ptaków i budek lęgowych wraz z instalacją kamery, co umożliwi dzieciom całoroczne monitorowanie i obserwację życia ptaków. Pomogliśmy także najmłodszym w stawianiu pierwszych kroków w świecie nauk botanicznych oraz przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne: „Z jajem”, lekcję „Skąd biorą się pisklęta”  oraz spotkanie z przyrodnikiem, który zabrał dzieci na spacer do pobliskiego rezerwatu. Włączamy się również do Siennieńskich Biegów Przełajowych.

Rozwijające zmysły i zdolności motoryczne miejsce zabaw – Grajewo (podlaskie)

Stworzyliśmy "Bajkowy Zakątek" - bezpieczne i przyjazne dzieciom miejsce zabaw, rozwoju i wypoczynku, w którym dzieciaki odnajdą m.in. ścieżkę sensoryczną, inspirowaną plastrem miodu, oazę dla dzikich ptaków, w której wybudowaliśmy karmniki, budki lęgowe, domek dla wiewiórek. Nie zabrakło także Wierzbowego Kącika Wypoczynkowego z własnoręcznie wykonanymi ławkami i stolikami dla dzieci. W centrum tego wyjątkowego miejsca znalazł się bajeczny plac zabaw z panelami muzycznymi.

Wokół "Bajkowego Zakąku" posadziliśmy ponad 100 roślin! 

Otwarciu towarzyszyły rozmaite zajęcia dla dzieci, m.in. eksperymenty związane m.in. z jajkami, mlekiem, cytryną i colą, lekcje „Co było pierwsze, jajko czy kura?”, „Skąd bierze się mleko”, gry i zabawy oraz malowanie koszulek.

Akademia młodych Strażaków – Woźniki (woj. małopolskie)

Założeniem projektu było przeprowadzenie szeregu działań mających na celu poszerzenie umiejętności i wiedzy w tematyce pierwszej pomocy oraz zagrożeń związanych z życiem codziennym. Jego inicjatorami byli pracownicy De Heus, którzy zasilają szeregi OSP.

Wspólnie ze społecznością lokalną odnowili salkę, w której następnie, w każde sobotnie popołudnie spotykali się z dziećmi i przekzywali wiedzę strażacką. Dzieci chętnie ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy, a także np. gaszenie pożarów na specjalnie zakupionym dla nich sprzęcie czy też uczyli się zachowań ratujących życie np. nad wodą.

Dokonaliśmy także renowacji toru szkoleniowego i zorganizowaliśmy zawody sportowo-pożarnicze. Dbamy o to, by dzieci chętnie spędzały czas na dworze, a nie przed komputerem.

akademia_bezpiecznego_przedszkolaka_-_____ka_wielka_-_dzia__amy_i_wspieramy__4_.jpg
desktop.jpg***
Dodatkowo, wszystkie dzieci, biorące udział w projektach realizowanych w ramach programu „Działamy i wspieramy” zostały obdarowane odblaskowymi, świecącymi w ciemności maskotkami, których celem jest ochrona najmłodszych poprzez zapewnienie im większej widoczności.