Kongres weterynaryjny

Zdrowa przyszłość produkcji mleka

Pobierz materiały informacyjne Akademia Zdrowego Wymienia

Kongres weterynaryjny

Witamy na stronie Kongresu Weterynaryjnego De Heus! Wydarzenie jest już za nami, ale jego tematyka pozostaje nadal aktualna.

W odpowiedzi na wyzwania czekające hodowców w kolejnych latach związane z redukcją użycia antybiotyków podjęliśmy się diagnostyki problemów związanych z podwyższoną somatyką na fermie. Za podstawowe źródło strat finansowych i podwyższonych kosztów oraz główny powód antybiotykoterapii na fermach mlecznych w Polsce uznaliśmy mastitis.

Profilaktyka mastitis wymaga wielowymiarowego i kompleksowego wsparcia hodowców. W De Heus stworzyliśmy w tym celu Akademię Zdrowego Wymienia wraz z profesjonalnym narzędziem diagnostycznym OptiCare oraz ofertą produktową wspierającą zdrowotność wymion dzięki formule Immuno Power Complex. Budowany wspólnie z hodowcą plan działań, będący wynikiem przeprowadzonego audytu gospodarstwa, jest ukierunkowany na redukcję mastitis i poprawę wyników finansowych.

Działania podejmowane w ramach Akademii Zdrowego Wymienia stają się źródłem korzyści dla naszych partnerów, zapewniając opiekę profilaktyczną w gospodarstwach i stabilną, pewną i długotrwałą współpracę z hodowcami.

O czym rozmawialiśmy?

Ograniczenie antybiotyków

Jakie zmiany przyniosą nowe przepisy?

Współpraca na fermie

Hodowca - lekarz weterynarii - doradca żywieniowy

Wymiana doświadczeń

Jak ze zmianą przepisów poradzono sobie w Holandii?

Poznaj Akademię Zdrowego Wymienia

Zobacz, w jaki sposób pracujemy z naszymi hodowcami. Dowiedz się, jak proces ograniczania antybiotyków w hodowli przebiegał w Holandii. Przekonaj się, co możesz zyskać dzięki współpracy!

Pobierz materiały informacyjne

Prelegenci

Aukje Geurtsen

Gość specjalny Kongresu

Paweł Kasprowicz

Kierownik działu bydła De Heus

Piotr Gójski

Kierownik regionalny ds. bydła De Heus

Mateusz Mieczkowski

Ekspert ds. bydła De Heus

Twoja opinia jest dla nas ważna!

Zapraszamy do udziału w ankiecie, która stwarza możliwość wymiany opinii i dyskusji:

Jakie oczekiwania wiążesz ze zmianą przepisów?